| BadGirl85743 a întrebat:

Cum e sa faci prima data sex, cu prezervativ?

7 răspunsuri:
| Ea12345 a răspuns:

Pentru fata, e la fel si cu, nu trebuie sa simta nimic, doar daca o are el mica si sta ca'n punga. Pentru el va fi mai greu sa inceapa cu, pentru ca la inceput, unui barbat ii cam scade,, taria" cand pune prezervativul.E destul de intimidant, dar trrebuie! Daca ea nu foloseste anticonceptionale, si mai ales, pentru a evitata vreo posibila boala su transmitere sexuala, prezervativul este obligatoriu la fiecare contact sexual!

| Alexakos a răspuns (pentru Ea12345):

Prezervativul scade placerea aia sexuala la amandoi nu numa la barbat. dar si la femeie. asa ca sa stii pe viitor.

| Ea12345 a răspuns (pentru Alexakos):

Si e mai multa placere sa stai dupa cu emotii ca o fi, ca n-o fi gravida? Si pentru femeie nu scade absolut deloc placerea, simte la fel, si cred ca eu stiu mai bine asta. Am destula educatie sexuala, nu asta e problema. Placerea scade, dar creste responsabilitatea.

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Cu cap!

| Azµre a răspuns:

Foloșește prezervativul împreună cu lubrifiant și vei avea parte de o penetrare mai ușoară fără prea mare frecare ceea ce reduce semnificativ durerea de dezvirginare.

| Annii a răspuns:

Depinde de fata, si da cu prezervativ e cel mai bine.
Doare putin :p, dar precum am spus depinde de fata si de himen. adica daca este elastic sau nu. happy