| Juliebelle a întrebat:

Cum e cu examenul Cambrige pe varianta de franceza? in ce consta? vreau mai multe informatii daca se poate, in special de la ce au dat(nu numai)

Funda

Răspuns Câştigător
| denysse_5976 a răspuns:

Daca te referi la Delf.este un examen destul de greu.Trebuie sa ai un anumit nivel de pregatire pentru a l promova.Sunt propuse 4 diplome diferite, fiecare validând un nivel de competenţă corespunzând Cadrului comun de referinţă pentru limbile străine al Consiliului Europei: DELF A1, DELF A2, DELF B1 şi DELF B2.
Si eu am sustinut acest examen.cu pregatire suficienta ii poti face fata cu brio. Sper ca ti am fost de foloshappy.