| CronikusXD a întrebat:

Cum e la stiinte ale naturii? si ce facultati pot urma dupa terminarea liceului? Orice informatie este de ajutor.
Mersi

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Biofizica/chimie. Despre asta e vorba! Trebuie sa stii si ceva matematica. Mai departe,poti urma facultatea de nutritie,balneofizioterapie,kinetoterapie,medicina veterinara, umana, dentara, biochimie, fizica sau biologie.
Daca iti place sa inveti si ai rabdare 6 ani mai apoi iti doresti sa salvezi omul de la moarte sau chiar sa il vindeci, medicina umana/veterinara(in caz in care iti plac animalele si vrei sa le ajuti) ti se potriveste! Sanatate!

| CronikusXD explică (pentru Donsavas):

Mersi

| Donsavas a răspuns (pentru CronikusXD):

Iti multumesc si eu!

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Orice facultate