| anonim_4396 a întrebat:

Cum e religia adventista? informati nu vreau sit mersi (scuze categ)funda RASPUNS RAPID

3 răspunsuri:
| DeliaDaniela a răspuns:

Sunt cei care 'sfintesc ' ziua de sambata si nu duminica! Pt ei aceasta zi este foarte importanta, nu lucreaza nimic, nu participa nici la olimpiade daca sunt organizate in aceasta zi!hee hee
Si ei nu consuma carnea de porc!
winking

| DeliaDaniela a răspuns:

Adventiştii se orientează după doar Vechiul Testament, fără a ţine cont de Noul Testament.
Consideră că Sfântul Duh purcede şi de la Fiul şi de la Tatăl
resping preoţia (în scrierile lor reiese o adevărată ură faţă de preoţi), Sfânta Tradiţie, cultul icoanelor, al sfinţilor...
winking

| marialungu a răspuns:

Dar ei cred in inviere? si de ce nu mananca carne de porc?