| AnDutZzA020 a întrebat:

Cum e viaţa la liceu? Dar la bal? E adevărat că se dau multe
teme?

6 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Depinde de tine si de liceul la care ajungi.
La bal eu nu am fost pentru ca nu-mi plac evenimentele de genul.
Temele variaza in functie de liceu si de profesori.
Eu de exemplu am teme destul de putine, si destul de usoare.
Invatatul nu este asa de stresant daca nu te duci la un liceu cu medii foarte mari.
Eu nu am vrut un liceu ca acela pentru ca nu m-as fi putut concentra pe invatat la scoala, eu invatand sa lucrez pe calculator, deci oricum nu as fi avut note bune.
Deci, m-am dus la un liceu cu o medie mai mica, unde am note mari si am si timp pentru studiat in particular.
Cat despre viata de liceu este asa cum ti-o faci.
Prietenii apar dupa felul cum te comporti si inveti.
Invata bine sau binisor, dar fi foarte de treaba, si majoritatea te v-or placea.
Eu de exemplu nu sunt geniul clasei, dar invat destul de bine si, pe langa asta, sunt prietenos cu toti, asa ca nu am probleme cu precle, batai etc.
Depinde foarte mult de liceu si de anturajul in care intrii, eu am o viata de liceu relativ buna, desii as vrea mai mult timp pentru mine.
Oh, si faptul ca cunosti atatia oameni noi, este un "bonus" mai ales daca-ti place sa-ti faci prieteni.

| IsabelaIssa a răspuns:

Ce bal? Viata la liceu e asa cum ti-o faci. Ai mai mult de invatat, dar te si distrezi. Prieteni noi, colegi noi. Depinde de tine cum inveti si cum te intelegi cu cei din jur ca sa ti-o faci frumoasa.

| AnDutZzA020 explică (pentru IsabelaIssa):

Balul bobocilor!

| 10roxana10 a răspuns (pentru IsabelaIssa):

Vorbea despre balul bobocilor.LOL

| IsabelaIssa a răspuns (pentru 10roxana10):

Am inteles scumpo, multumesc pentru lamurire. happy

| Uza a răspuns:

Mai bine decat in generala, dar tot nu imi placestraight face
O fac din obligatie ca sa ajung unde imi doresc, deci nu ma pot simti bine deloc, din placere, in niciun cazwinking