| SecretKiss a întrebat:

Cum fac ca parul meu sa creasca mai repede? Poi e putin sub umeri si-l vreauuuu mai lungcrying(. Tratamente naturiste ori sampoane >speciale:? ce imi recomandatzy?puppy dog eyesMai rapide oleaca...

2 răspunsuri:
| Bubbles a răspuns:

Pai sunt la farmacii niste solutii cu cae te dai si iti creste parul mai repede...dar elea nu fac bine capului. daca nu ti-ai taiat parul de mult el nu va mai creste deoarece stateaza asa ca doar trebuie sa tai din varfuri un pic

| puffika a răspuns:

Tu stiai ca parul mananca calciu(scuze cacofonia)big grinManaca mai multe lacatate si ia un complex de vitamine.
Uleiul de ricin face parul sa creasca e 5 lei la farmacie dar daca vrei niste tratamente uite:

Uleiul de ricin, amestecat cu ulei de măsline şi ulei de migdale, poate face minuni. Încearcă să aplici la rădăcini acest amestec săptămânal. Lasă-l să acţioneze 30 de minute apoi curăţă-ţi bine părul. Dincolo de faptul aceste ingrediente ajută părul să crească, contribuie şi la o hidratare intensă.

Amestecul de miere, iaurt şi gălnuş de ou pot fi, de asemenea, util în stimularea creşterii părului. Combină câteva linguri de iaurt cu o lingură de miere şi un gălbenuş de ou. Aplică, mai apoi, compoziţia atât la rădăcini şi cât pe lungimea firului de păr şi las-o să acţioneze timp de 20 de minute. Spală-ţi părul la final cu apă călduţă şi şampon. Mierea îţi va întări rădăcinile părului iar gălbenuşul de ou va oferi părului strălucire şi supleţe.

Alta modalitate foarte buna de stimulare a circulatiei sangelui este masajul scalpului. Ori de cate ori ai timp, maseaza pielea capului incet, folosind o miscare circulara. Poti face asta in timp ce te uiti la televizor, inainte de culcare sau chiar cand te speli pe cap.

Oricum scrie pe prospectul uleiului de ricin cum sa faci parul sa creasca.Mai taie si tu varfurile la 2-3 luni.cam atat stiu.Si metodele astea dau rezultate.