| rusuraduconstantin a întrebat:

Cum fac sa mearga pentru playeri de pe serverul meu de minecraft sa poata sa joace /sg join 1, spleef si /island?
Va rog macar un video in engleza

Răspuns Câştigător
| DarkGod a răspuns:

Mai intai asigurate ca serverul este accesat de jucatori. Dupa aceea baga pluginul Essentials pentru a pune warp. Dupa ce termini de facut pasii de mai sus cauti pluginuri pentru spleef, skyblock, etc. As dori funda daca se poate.

| rusuraduconstantin explică (pentru DarkGod):

Ok, iti dau funda daca ma mai ajuti cu ceva. Am bagat super spleef, iar playeri nu pot sa dea /ss join. Am facut un semn cu [Spleef] Click to join Arena 1, dar nu merge pentru playeri (pentru mine merge). Ce trebuie sa fac?

1 răspuns: