| UndercoverGirl_1581 a întrebat:

Cum faceti fata provocarilor colegilor la cearta? adica va bagati sau preferati sa stati deoparte? ma refer in special la fete...am niste fitoase la mine in clasa de numa, abia mai pot sa ma abtin s nu le zic cateva, dar mereu tac ca nha, dc se le bag in seama s fiu eu mai proasta? dar nu le mai suport, abia stept sa scap de scoala sa nu mai vad atatea fite de vedeteangrymereu cum intru pe usa de dimineata comenteaza ca cum ma imbrac si dinalea si nu numai de mine, si mereu se baga in seama, fac gura mare ca cine's ele...nu mai suport, merg si eu linistita la scoala cu gandul sa ma inteleg bine cu toti dar mereu ajung acasa cu moralul la pamant din cauza lor, tot sa comenteze, dar faza e ca niciodata nu zic pe fata, stau acolo in gasca lor si rad ca tampitele, pot sa spun ca sunt terorizata din cauza lor, adica atata timp cat sunt ele la scoala nu pot sa fiu eu, nu pot sa ma manifest de teama sa nu ma ia la misto, prefer sa stau linistita, sa tac, numai cu prietenii adevarati pot sa fiu eu, vreau sa spun ca nu mai stiu ce sa fac pur si simplu urasc toata clasa aia de idioate si idioti ca sunt si dintre baieti exemplare dar cu ei ma inteleg bine, dar fetele vai gura mami lorangry cum mai rezist eu inca 2 ani jumate? mentionez ca vorbesc si in numele celorlalte colege de ale mele care nici ele nu le suportahee hee

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Eu sunt mai pasiva de felul meu. Daca aud ca sunt barfita nu prea imi pasa.Sunt doar vorbe care nu isi ating tinta.Nu ma enervez decat in cazuri exceptionale cand se aduc injurii la adresa parintilor mei sau a prietenilor apropiati.Atunci las linistea la o partedevil

| Vizitiul a răspuns:

Si eu ma cert, dar numai atunci cand stiu ca am dreptate, in rest tratez cu indiferenta.

Abh
| Abh a răspuns:

Stii ce fac eu cand sunt dispute la servici? Plec de acolo cat ai zice peste. Am eu problemele mele acasa, nu am chef sa ascult tampeniile altora.

| emy_8408 a răspuns:

Poi stau deoparte doar atunci cand nu se vorbeste de grupul meu, dar daca vorbeste iese intotdeauna scandal intre tabere, ne-a dus si la psihologul scoliihee hee, 2 luni dar nu a rezolvat nimic, suntem in aceleasi conditii din cla a 9-a.Eu cred ca ar trebui sa le spui tot ce iti vine in acel moment daca mai vorbeste de tine, parerea mea

| roberta_7421 a răspuns:

De ce la dati atat de mult caz? tocmai asta si vor, sa se considere -importante si niste vedete. puteti faci si voi la fel ca ele, incepeti sa le comentati, sa le barfiti si sa faceti tot ce fac ele, dar in asa fel incat sa le ofticati si voi sa va simtiti bine, pentru ca ele sa vada lucrul acesta. faza cu aceste grupulete sa intampla peste tot, nu doar la voi.stii ce am facut noi? am inceput prin a le lua prieteni(iubitii, acolo unde era cazul) si pe 2 dintre ele, chiar le-am batut(stiu, nu a fost frumos)dupa ore, ca sa nu poata merge la director.bafta si uniti-va contra lor.

| mermadia a răspuns:

Din pacate pentru copiii buni, mai exista si scorpii din astea care ne fac zile fripte.si eu ma confrunt cu unele din clasa, si culmea, au fost prietenele mele cele mai bune.acum sunt niste nesuferite. tac, tac, dar daca ma prea enerveaza, ma mai si cert cu ele! x(

| maryanaruto a răspuns:

Si eu patesc acelasi lucru dar eu zic sa zici vreo doua si daca nu se astampara si se mai ia de tine ia tragele vreo doua sa vezi cum se linistesc eu asa fac tot timpuwinkingbig grinbatting eyelashes

| natalieM a răspuns:

Ar fi bine sa le raspunzi la moment cu vreo fraza taioasa plina de sarcasm, ajuta))