| iuliaiuliaiulia a întrebat:

Cum faceti sa memorati, sa invatati ca papagalul o chestie pentru scoala? N-am stare.:3

6 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Repet de multe ori. Asociez cu alte lucruri.

| IncorrectUsername a răspuns:

Pai citeste fiecare cuvant cu cuvant inchide cartea si incepelaughing

| Mareacluj a răspuns:

De ce sa inveti ca papagalul? Nu e normal sa intelegi despre ce e vorba? Daca intelegi logic care e ideea, poti dezvolta cu usurinta.

| iuliaiuliaiulia explică (pentru Mareacluj):

Ma refeream la anumite materii, la anumite lucruri la care doar te asculta si trebuie sa stii exact...

| Mussete a răspuns:

Iti rescri cu verde lectiile pe care trebuie sa le inveti si le mai citesti de 5-10 ori, iar sa iti aduci aminte scrii cu albastru sau negru. Iti garantez 100% ca merge, eu asa invat si la teze si iau note peste 8. ♥

| Sasha_Pascu_1996 a răspuns:

Pai cu multa atentie si concentrare mie mi-o dat 3 pagini si in jumate de ora am terminat.