| PumpkinDoll a întrebat:

Cum faci sa nu-ti mai placa de o tipa cu care ai sanse nule? Adica,daca ar fi sa fac o comparatie, eu sunt Dacia1310 si ea ii un Rolls Royce.Nu ma refer ca are forme, da ii genu ala "PrettyGirl".

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Placerea este ceva involuntar, e ca daca as vrea sa numai imi placa dulciurile

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu faci sa nu iti mai placa, ci iti scoti din cap timpeniile cu "sanse nule" pentru ca nu exista asa ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa desene creepy cu ea si nu-ti va mai place.

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Imi plac si chestiile creepy

| anonim_4396 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Atunci gaseste altceva sa faci si vei uita de ea.

| PumpkinDoll explică (pentru anonim_4396):

Cred ca stiu ce o sa fac

| CdeMetal a răspuns:

Mereu exista sanse, macar incearca.

| PumpkinDoll explică (pentru CdeMetal):

Man,crede-ma ca n-am nici o sansa I MEAN ITrolling on the floorSunt un rahat in ploaie in comparatie cu fata respectiva

| CdeMetal a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Eu te inteleg, ca si eu ma simt la fel dar totusi am incercat, macar am ramas impacat.

| Cinga29 a răspuns:

E desteapta? Citeste carti grele? Uraste superficialitatea? Are principii deosebite? Raspunde la toate si iti pot da un sfat dupa

| PumpkinDoll explică (pentru Cinga29):

Ba,habar n-am.Pare sa fie de treaba, ce am mai auzit eu asa, de inteligenta....nu stiu cat de inteligenta e, nu pare sa fie genul ala de pitipoanca tipica.Asta ii tot

| Cinga28 a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Mai intai, sa spun ca a fi destept inseamna a fi cult, a avea cunostinte solide despre diferite domenii, a face conexiuni intte situatii din viata reala si eventual arhetipuri din literatura, a citi carti diverse si dificile(+literatura de specialitate), o gandire aleasa si principii sanatoasa. Inteligenta e cu totul altceva. Inteligenta inseamna logica, capacitatea de a pune in practica anumite lucruri. Ceea ce facem cu totii.
Faptul ca doar nu pare o pitipoanca tipica aproape ca nu conteaza. Sa stii, daca nu pana acum nu ti-a inspirat in niciun fel ideea ca ar fi o fata diferita, culta si citita, inseamna ca nu e. Oamenii de genul se remarca, se individualizeaza, se descopera fara a fi nevoie sa ii cunosti in detaliu sau sa interactionezi cine stie cat cu ei.
O relatie cu o persoana desteapta e speciala si savuroasa, in schimb, daca e vorba despre o fata mediocra despre care se spune ca e doar inteligenta, e pur si simplu o alta relatie pe care o traiesti in monotonie si de care te poti descotorosi cu usurinta. In concluzie, daca tipa nu e desteapta si cu o gandire frumoasa, nu Re rost sa te strofoci sau sa suferi in vreun fel. Gasesti 10000 de fete inteligente ca ea pe lume(toti oamenii sunt inteligenti, prin inteligenta ne diferentiem, printre altele, de animale). Singura diferenta e aspectul fizic. Dar atata timp cat interiorul e la fel, exteriorul nici nu mai conteaza.

| PumpkinDoll explică (pentru Cinga28):

Mda,eu pana acum incurcam inteligentul cu desteptul rolling on the floorMersi ca m-ai lamurit.Si la faza cu aspectul fizic, conteaza destul de mult