| AvalohAlyn a întrebat:

Cum imi castig increderea in propria persoana si cum sa nu mai fii nesigur pe tine? Sufar la capitolul asta.

Răspuns Câştigător
| nlko a răspuns:

Poti gasi un lucru pe care cand il faci esti sigur pe tine...pe mine m-a ajutat asta.
Sau te gandesti care este motivul din vina caruia nu ai incredere. Daca ai gasit motivul incerci sa gasesti argumente care sa il inlature sau mai e un lucru, odata ce se intampla lucrurile de care ti-e frica nu mai ai un motiv din cauza caruia sa nu ai incredere.
Oricum, ideea e ca trebuie sa gasesti raspunsurile in tine si sa iti dai seama de unde vine nesiguranta.

5 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Doar gasind singur raspunsuri proprii la intrebarile la care ceilalti sunt atat de dornici sa iti dea raspunsurile lor.

| AFR81 a răspuns:

Daca cu adevarat doresti sa rezolvi aceasta problema, ar fi bine sa faci o vizita la un psiholog. Pe TPU vei gasi raspunsuri, dar nu stiu daca te vor ajuta cu adevarat.

| J0B0MAT a răspuns:

Trebuie sa vezi de unde vine neincrederea asta, sa iti descoperi punctele slabe si ori sa le domini, ori sa le accepti ca parte din originalitatea ta.

| liviu890 a răspuns:

Sa o luam cu inceputul! De ce ti-ai pierdut increderea in tine? Orice ai face trebuie sa ai incredere in tine mai ales daca tu consideri ca ceea ce faci este bine. Nu-i asculta pe ceilalti, pana la urma este viata ta si cel mai bine este sa faci ce crezi tu.

| RebecaManea a răspuns: