| MeGustaaaaa a întrebat:

Cum imi fac parul sa creasca mai rapid? Ce tratamente naturale imi sugerati fetelor? Fundabig grin

2 răspunsuri:
| Bratzz a răspuns:

Aplica la radacina parului ulei de ricinwinking Acesta nu numai ajuta la indesirea parului, ci il face si mai lung, mai stralucitor si mai rezistent. Ciuuuuuuus :*

| Sabri23 a răspuns:

In primul rand periajul zilnic ajuta considerabil scalpul si il mentine sanatos.Masand scalpul poti sa stimulezi cresterea parului.
Conteaza foarte mult cum il ingrijesti si sa nu exagerezi cu spalatul pentru ca poti distruge resursele naturale de proteine si protectie a parului, distrugandul de fapt.

De asemenea nu e bine sa il legi in coada (eventual una impetita legata la capat).Un tratament cu vitamine la recomandarea doctorului poate sa te ajute.

In afara de acestea nu poti sa iti faci parul sa creasca chiar repede.