| liudutza a întrebat:

Cum îmi fac sora mai mică să mă asculte? E obraznică, se poartă urît cu mine.

4 răspunsuri:
| AshliyEliza96 a răspuns:

Cumpara ciocolata sau ce-i place ei mai mult si spune-i k daca e cuminte o sa-i dai cateva. si fetita o sa stea cuminte cu gandul ca o sa primeasca ceva bun!
Sper sa-ti fie de folos! Succes!

| liudutza explică (pentru AshliyEliza96):

Nu e mică de 2 ani, ea are 15, eu 19, nu o pot amagi cu ciocolatele sau alte chestii. E rautacioasa,invidioasa fiindcă ies des cu prietenii si am cu cine comunica,e incapatzinata,i se pare ca face foarte multe cind o rog să facă ceva prin casă, răspunde urît, si mă urăşte într-un fel. Va daţi seama ca nu vreau aşa ceva si am cam obosit de această atmosferă îngrozitoare dintre noi, înţelege totul pe dos, si toţi din jurul ei observă asta.

| GabiRCG a răspuns:

Nu stiu..si eu am o sora mai mica si e cel mai mare stressss...

| Ckarmen a răspuns:

De obicei cei care au fratii mai mici au probleme cu ei de comportament ignoro o vreme uitate la tv citeste va veni ea singura la tine iar daca obrazniciile continua spreio spune-i ca daca nu se comporta frumos nu o sa te mai joci cu ea etc gasesti tu ceva bafta oricum trebuie sa comunicati intr-un fel happy