| Flower1234 a întrebat:

Cum imi pot alege facultatea? De abia trec a10-a, dar vreau sa stiu din timp ce as vrea sa fac, dar nu prea stiu.

4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Trebuie sa stii deja inspre ce directie te indrepti. Sa intrebi pe TPU e o prostie. Subiectiv fiind, ti-as spune sa faci o facultate de istorie si sa lucrezi in invatamant, precum planuiesc eu. Alege-ti o facultate care sa-ti asigure un loc de munca intr-un domeniu in care, in primul rand, iti doresti sa profesezi si care, in al doilea rand, este bine platit.

| Sociopat a răspuns:

Eu zic sa mai stai cuminte ceva timp. Descopera-te. Distreaza-te.

| UzOm a răspuns:

Eu zic să-ți faci și o alternativă. Adică cine știe dacă o să prinzi la facultatea care-ți place și te trezești după câteva luni că vrei să renunți. Oricum, te-ai putea uita peste o listă uriașă despre toate meseriile care necesită o facultate, găsești meseria care pare mai faină, te informezi despre ea, iar dacă-ți place te apuci de învățat.

| Metalheadforever666 a răspuns:

Facultatea o alegi in functie de profilul la care esti si de materiile tale preferate.