| Amaliamalia a întrebat:

Cum interpretati faptul ca in timpul unei conversatii intre o fata si un baiat, baiatul de-a lungul intregii conversatii o priveste pe fata fix in ochi si nu-si muta nicio clipa privirea?big grin

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cand privesti o persoana in ochi transmiti indirect mesajul:"Sunt sincer, poti avea incredere in mine"Mi se pare o totala lipsa de maniere ca eu sa ma uit in ochii tai si tu sa butonezi telefonul

| AshuraElric a răspuns:

Imposibil... spune-mi măcar că clipeşterolling on the flooradica dacă tu îţi întorci capul te priveşte în ochii de la ceafă sau ce?laughingnu numai baietii (unii)fac asa, si eu am momente din acesteabig grinsi cum a spus "Flacarica"dau dovadă de aroganţă, snobismsadrevenind la genul de baieti care te privesc direct în ochi... vrea să se asigure că îl asculţi probabil, că te poate domina dacă îţi întorci privireabig grinnu-l lăsa să te intimideze şi îi vei răni orgoliul.happy

| DorelSudoru a răspuns:

Hmm. poate asa e el. Cerd ca stiu dc ai pus intrebarea.
Asteptai raspunsuri gen "te place"?

| Flacarica a răspuns:

Da dovada de siguranta, incredere in sine. Totodata mai poate da dovada de snobism, aroganta, superioritate fata de interlocutor. Desi se zice ca trebuie sa fii "tare pe pozitie", cateodata trebuie sa mai lasi de la tine, pentru a-i da persoanei interlocutoare siguranta si usurare in conversatie. In cazul unei discutii "baiat-fata" daca baiatul ar sta tinta pe ochii fetei, fata va deveni timorata mai ales daca nu are experienta in astfel de cazuri.
Parerea mea ca cel mai bine este sa existe un echilibru intre cei doi, nici unul fiind mai presus decat celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat... unii baieti imi feresc privirea. doar odata un baiat ma privit tot timpul in ochii ca sa imi zica mai incolo ca sunt genul lui de fata. bineinteles dupa aceea m am certat cu el si sunt si acum suparata... ps nu din cauza aceea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Psihologii spun că privitul fix în ochi indică intenţia de a minţi şi agresivitate ascunsă. Fii atentă! Şi ţine seama că este posibil ca el să nu ştie aceste lucruri şi să nu îşi dea seama chiar de intenţiile lui ascunse. Asta e firea omenească...

Te aştept pe lecturirecenzate.ro, dacă vrei. O să-ţi placă!