| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
| alma a răspuns:

Buna, in primul rind arata-le ca esti responsabila, scoate guniul in fiecare zi, fa curat in casa, etc. iar dupa accea aratale ce ai facut, si ca asa ai sa faci si cind ve-i avea un catelus. BAFTA

| Irina a răspuns:

Eu i-am pus in fata faptului implinit dar nu iti recomandhappy

| JackieSue a răspuns:

Eu ma tin de piciorul mamei astfel incat sa n-o las sa se miste...in timpul asta, ma rog de ea sa mi-l cumpere.Merge de fiecare data la minewinking laughing

| Sunshine_2005 a răspuns:

Ai putea sa le promiti ca o sa fii responsabila si ca o sa ai tot timpul grija de el...eu asa am facut cand am vrut o pisica...si a tinuthappy

| yoannah a răspuns:

Cea mai draguta intrebare:X:X
Faci ochii de catzelushpuppy dog eyes

| gabrielutzu a răspuns:

Zii ca ti-a intrat hotu in curte si ca vrei un paznic...happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Latri defiecare data cand ies afara si mergi in 4 labe.

| postolachiandreia a răspuns:

Eu zic sa-l aduci acasa...sa le arati cat de mult iti place...sa te joci cu el...sa ii faci sa simta si ei asta... daca iti spune sa-l duci roaga-i sa ti-l lase macar o seara... daca nu vor ii mai rogi... le spui ca esti responsabila, ca o sa te ocupi de el...sa le spui uite ce dragalas este...este destept... uite ce face... fa-l sa se tina dupa tine... le spui ca-l scoti aafra la ore regulate ca i faci un program...ca o sa il duci la doctor pentru vaccin...este imposibil ca parintii tai sa nu il accepte...multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru inceput, ii rogi asa de insistent de o sa se sensibilizeze, apoi daca voi credeti ca ia-ti mai imbunat putin fa asa:fa un culcus pentru. caine respectiv pisica, apoi arata-le parintilor.Si le spui"va rog''. Si mai adaugati ca bonus ochi de catelus.Eu asta fac. Sper sa mearga.Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In fiecare seara ma duceam la mama si incepeam sa plang...nu a mers dar in schimb mi-a luat o pisica.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai:
1.trebuie sa fii harnic\harnica pentru a putea face curat f repede
2.trebuie sa fii energic\energica ca in fiecare dimineata sa te scoli sa il plimbi
3.trebuie sa te gandesti unde ai sa-l tii
4.trebuie sa faci in asa fel incat atunci cand el este mic sa nu latre pentru ca sa nu deranjeze vecinii
5.trebuie sa stii ca daca are multa blanita in perioada de naparlire o sa ai multa blanita prin casa si va trebui sa speli mereusad
6.vei fi nevoit sa ii schimbi apa mancarea f des
7.vei fi nevoi sa mergi cu el la veterinar minim 3 data pe luna
8.vei fi nevoit sa il dresezi cum ar fi:statul in 2 labute
cand il chemi sa vina
sa isi faca nevoile intr-un singur loc etc
9. daca este o rasa mai mare va trebui vaccinat ca sa nu turbezecrying
10.trebuie sa ii cumperi tot felul de accesorii (pentru cei care au bani isi permit accesorii mai scumpe)
daca iti iei un catel iti iei o responsabilitate in plus
Pt a-ti convinge parintii sa-ti cumpere un catelus trebuie sa respecti regulile de mai sus si nu uita priveste partea buna a luicrurilor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poai sa ai rogi insistent, si sa le explici ca un catel te-ar ajuta mult sa te maturizezi si sa fii mai responsabil, informeazate pe net despre comportamentul lor si arata-i mamei tale ca te-ai informat si ca privesti situatia ft serios. Sper sa tina la mine a mer.Bafta!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am 9 ani am o broscuta testoasa si un papagal eu imi doream un catel nu un papagal sau o broscuta va rog ajutati-ma vreau neaparat un catel va rogggggggg!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am avut un catelusi dar l-am vandut la inceputu' lu aprilie si acum vreau sa imi comving ambi parinti sa imi ia un catelusi pufos da nu reusesc puppy dog eyes crying crying crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu imi doresc uuutl un catlus si acum sunt foarte responsabila... aproape ca i-am convins... fa si tu la fel! baftaa:X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am o alta intrebare:
-Cum sa iti convingi parintii sa imi ia un catelus, chiar daca eu am un frate de 2 ani? Va rog frumos ajutati-ma pentru ca vreau neaparat sa am si eu un catel! smug

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 Rogi insistent
2 te informezi de pe net
3 cand treci pe langa un magazin cu animale rogai sa mergeti inauntru
4 daca ii convingi fii responsabil
5 nu fi increzut
6 e decizia lor...
7 daca nu vor... Asta e...
8 multa bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie sa rezolvi problema cu responsabilitatea(patul, vasele, gunoil, curatenia etc.)citeste sa fa ceva pentru scoala si vezi ca daca e si ziua ta ai si un pretextsau poti sa ii spui ca (daca esti singur la parinti)ai nevoie de companie. Spune-i cum vei avea grija iar daca nu merge fii botoasa.Nu mai vorbesti faci doar treaba.Chesti de astea.Bafta puppy dog eyes

| ancutszzaaa a răspuns:

Am o alta intrebare... daca mama ta are alergie(nu numai la animale) cum poti sa faci sa o convingi?sadsadsadcrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii rog sa imi ia si le dau un cadou ii mai rog ancodata si bingo miau loat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi doresc mullt un bison dar tata uraste animalele ce pot sa fac ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu vreau un yorkshier terier.
1.plangi cat te tin putrerilt, dar nu exagera!happy
2. fa treburile casnice cel putin o luna.
3roagai in orce minut al zilei.
4.cauta penet rasa dorita, aratale mai multe lucruri utile despre rasa.
5. fa fata de catelus
6. da semne ca iti doresti mult mult un micut prieten loial.
ce inseamna? coada si urechile ridicatearata ca este atent la tot ceea ce se intampla in jurul lui.
coada intre picioare si urechile pe spate exprima teama de amenintare
atunci cand latra, un caine anunta o primejdie sau se simte singur, izolat
cand scheauna si da din coada te roaga sa-l scoti la plimbare
daca da din coada, sta cu picioarele din fata pe sol cu limba scuasa, sigur asteapta sa te joci cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ce sa zic:roaga-i f mult(cand treci pa langa un catelus te uiti la el si le spui parintilor ca este drugutz bla bla bla) daca NU merge faci altfel :Rogi un prieten/prietena care are un caine sa til dea tie. Te ocupi mult de el si poate reusesti sa-i convingi(De cele mai multe ori reuseste).
Daca nu asta e incearca altceva daca nu merg astea 2.

| DeeaAndreea_5723 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie! Am incercat de toate! mama m-ar lasa doar ca tata zice ca sunt chinuite la bloc (de aceea nici mama nu e de acord)sad sad crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu mi-as dori unul si stau la etajul 10 dar mama si tata nu vor un micut animal de companie va rog un mic ajutor nu strica! Informati-ma pe id meu edithm_dulcika astept parerile voastre!

| MissAvocado a răspuns:

Fa curar prim casa etc dupa aceea daca ai ceva prieteni cu catei rogaga-i sa ti-l lase o zi sa ai grija de el ca sa vada parintii tai ca eti responsabila. la mine a mers

| NeVeR4NeVeR a răspuns:

Eu i-as zice de mii de ori pana zice DA!

| Kiky2 a răspuns:

Buna pai de exemplu bine a zis alma exact fii responsabila cuminte spune-le ca vei fi la fel cand vei avea un catelus si vei avea mare grija de el sau ea si din moment ce tu le spui chestile astea trebuie sa te lase sa ai un catelus si daca nu merge bagy acolo o fatzuka de catelus bleg si gata problema rezolvata eu bag fata de catelus bleg si merge mereu succes

| Sasha_3991 a răspuns:

1. fa o criza de nervi ( o sa ii sperii putin )
2. Cand iti amintesti tu asa cate odata fa prin casa un suntet ft enervant si fata de catelus in acelasi timp dar sa nu dureze chestiia asta ft mult pentru ca dupa parintii cred ca esti obsedata...
3.pe youtube exita seria 101 dogs si sunt mai multe rase. daca te=ai decis ce rasa vrei scris pe youtube 101 dogs (rasa). arata-le videoclipul acesta. dupa tot pe youtube cu aceiasi rasa scrie : (rasa) puppy si sigur ii vei face mai sensibili vazand puiutzii. continua tot asa
4. Stai si tu in dulap pana cand isi da cineva seama din casa ca nu prea razpunzi cand te cheama sau ceva de genu... daca te gasesc fi sigura ca esti rosie la fata (ciupeste-te de obraji ). Daca te intreaba ce s-a intamplat spune-le ca nu iti e foame (in caz ca te cheama la masa) sau ca nu ai patit nimic ( daca te intraba dc esti rosie). 5. Faza cu prietenii nu merge.vezi cumva sa faci ca parintii sa creada ca esti obsedata de acel caine! la mine a mers toata procedura asta 6. Cand te vede tatal tau (tatii sunt sensibili ) incearca sa ramai atintit(a) cu privirea la un singur lucru ( obiect)! Nu trebuie sa zambesti sau sa razi! Sper ca o sa mearga! Daca ajungi la psiholog ( ca si mine, inca ma crede tata nebuna), cand ramai singura cu psihologu(psiholoaga) spune-i cat de mult iti doresti un prieten micut ( mare), pufos ( dragut), de care sa ai grija etc... O sa mearga sigur! AAA si cand esti in dulap i-ati telefonul mobil, castile, o revista, o sa te plictisesti pana isi dau parintii seama ca ai disparutwinking fundita big grin?

| Bogdan_5174 a răspuns:

Pai punete in 4 labe si incepe sa latri pana iti zic ca iti ia pana iti ia cainele