| anonim_4396 a întrebat:

Cum iti convingi parintii sa-ti ia un catelus?

245 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine spui că are grijă de el?
Pa, pa.

| psiholoaga a răspuns:

Wow! Ce tehnici de manipulare au copiii de azi!

| dydy1992 a răspuns:

Paii eu iti spun cum am facut eu laughing
Daca vrei atat de mult un catelus,ai rabdare pana la Craciun sau pana la ziua ta,si cand te intreaba ce vrei spune-le ca vrei un catelus iar daca ei zic nu, atunci prefate ca plangi si mergi in camera ta, si ramane 1-2 zile fara sa vorbesti cu ei, si spune-le ca altceva nu vrei. laughing) mie mi-a mers rolling on the floor)

| JackieSue a răspuns:

Eu ma tin de piciorul mamei astfel incat sa n-o las sa se miste...in timpul asta, ma rog de ea sa mi-l cumpere.Merge de fiecare data la minewinking laughing

| Ananas2 a răspuns:

Eu imi doream pisica si nu ma lasau.
intr'o zi, am adus o pisicuta cand nu era nimeni acasa, si nu au dat'o afara. au inceput sa o iubeasca si acum are aproape un an de cand am adus'o love struck

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Ti-ai luat catelus pana la urma? big grin

| simonica57 a răspuns:

In primul rand ca sa iti cumpere un catelusi costa mult au ei bani

| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Zi-le in fata ca iti doresti un catel si ca vei avea grija mare de el!

| xXxSimonikaxXx a răspuns:

Pai ...trebuie mai intai sa ii intrebi pe parinti in caz ca nu vor accepta faci urmatoarele: ii implori sati ia pentru ca atunci vei fii mai cuminte si vei invata mai mult,le areti multe rase de caini pe nett,te informezi pe nett despre caini ca sa fii pregatit/a sa stii ce trebuie sa faci, sa-i ajuti in casa, sa fii cuminte iar daca nu merg aceste incepe sa plangi si sa le spui ca bine ca numai tu nu ai caine si iti doresti ff mult si in fiecare zi le amintesti ca vrei un caine si le zici co sa fi responsabil/a si asa poate o sati ia caine asa am facut si eu si am reusit si acum am caine kiss sper ca te-am ajutatbig grin

| WyvernSky a răspuns:

Buna! Un caine este o resposabilitate imensa.Un caine trebuie sa fie scos in fiecare zi la plimbare de cel putin 3 ori.Ca sa iti convingi parintii sa iti i-a un catelus, trebuie sa le arati ca nu este o povoara pentru tine si ca o sa ai grija de el.La un moment dat cred ca o sa te plictisesti de catelus cred. Oricum iti urez Bafta!

| MissIndependenttt a răspuns:

Pur si simplu le faci capu calendar.hee heete rogi de ei pana cand o sa se sature si o sa-ti cumpere un cateluspuppy dog eyes

| qMisaki a răspuns:

Pai mai intai fa o reuniune de familie si zii cat de mult tii la ei!

| MissAvocado a răspuns:

Fa curar prim casa etc dupa aceea daca ai ceva prieteni cu catei rogaga-i sa ti-l lase o zi sa ai grija de el ca sa vada parintii tai ca eti responsabila. la mine a mers

| dany3la a răspuns:

Le spui cu lacrimi in ochi ca daca iti cumpara un catelus n-o sa mai vrei sa-ti cumpere nimic toata viata. Funditahappy

| GumitzaDePepene a răspuns:

Pai,ca sa ai un catelus este mai mult de munca(daca esti somnoros, lenes), deoarece trebuie la 6 dimineata sa te trezesti,sa il scoti la plimbare(eu sunt mai norocoasa am bichon metis si stau la casa,cand se cere afara doar deschid usa si o las sa plece prin gradina),trebiue sa te duci periodic la veterinar sa ii faci tot felul de vaccinuri antirabice, deparazitari, controale sa vezi daca nu are hernie.costa destul de mult,trebuie sa ii iei mancare adecvata,sa aiba apa la discretie,dar exista si o problema:daca esti la scoala si nu mai e nimeni acasa exista riscul de a face prn casa peste tot, de a zgaria usa, de a rontai diverse chestii etc.
cam astea trebuie sa le indeplinesti.
bafta!

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Faci niște ochi de cățeluși puppy dog eyes

| yoannah a răspuns:

Cea mai draguta intrebare:X:X
Faci ochii de catzelushpuppy dog eyes

| εʟεпα a răspuns:

♥ Fa o moaca d`catelus.o3.

Mnoh.Ti-a luat?!

| Nume a răspuns:

Trebuie sa le dai doavada ca esti responsabil

| Lurtz a răspuns (pentru Nume):

N-o sa mearga!

| Irina a răspuns:

Eu i-am pus in fata faptului implinit dar nu iti recomandhappy

| Cocolino24 a răspuns (pentru Irina):

Spune-mi ce s-a intamplat asta as incerca si eu happy

| ruxi a răspuns:

Iam spus mamei ca vreau un caine.ea a spus ca nu imi ia. peste o saptamana am gasit un cateeeeelpuppy dog eyes fruumoss. l`am luat in brate si i-am zis nu ma lasi sa-l pastrez, plec cu el. si m`a lasathappy

| gabrielutzu a răspuns:

Zii ca ti-a intrat hotu in curte si ca vrei un paznic...happy

| Timmotey a răspuns:

Daca esti cuminte si iti faci curat in camera speli vase etc ( treburi casnice ) poate ca iti vor lua. fii copil cuminte

| Ziiziii a răspuns:

Eu vreau sa aflu cum pot face sa imi pot lua o pisica. Vreau raspuns la id-ul meu:gabriella. zita@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat
| elisarktis a răspuns:

Iei note bune

| KiryuZero a răspuns:

Faci fata de CATELUS ploat

| Stefy200 a răspuns:

Draga sau dragul meu, e foarte simplu:spui ca tu vei avea grija de el, ca nu ii vei lasa pe ei sa stranga dupa el si merge.si stii, mai faci si ochii aia de nevinovata,de ascultoare, de sincera si de trista stii, la mine merge! am deja 3 catei!

| Sunshine_2005 a răspuns:

Ai putea sa le promiti ca o sa fii responsabila si ca o sa ai tot timpul grija de el...eu asa am facut cand am vrut o pisica...si a tinuthappy

| Maiiiiia a răspuns:

Aratale ca poti sa ai grija de el strange bani si dupa aia le zici mama tata eu am strans bani sa ii iau la catel mancare pe 2 luni