| coolgirl16 a întrebat:

Cum iti dai seama cand e Pastele? eu am auzit ca nu stiu ce se socoteste... Fundabig grin scuze categorie

Răspuns Câştigător
| Stelutssa a răspuns:

Pastele nu are o data stabila.Trebuie sa indeplineasca anumite coditii pentru a se putea stabilii ziua de Pasti.Trebuie sa fi fost cu cateva saptamani in urma luna plina. Oricum, ziua de Pasti e intr-o duminica. Sper ca te-am ajutat.Anul acesta Pastele o sa fie in 24.

3 răspunsuri:
| theorizer a răspuns:

Daca in loc de oua albe primest la micul dejun oua rosii precis e Pastele.
P. S. Gainile rosii fac oua albe.

| coolgirl16 explică:

Esti cam prost/proasta. ma refeream la data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E maine pentru fiecare data in care citesti textul.