| AnonimHeiddez a întrebat:

Cum ma transfer la alt liceu in semestrul 2 daca nu am media de admitere mai mare sau egala cu a ultimului intrat? Pot pe caz special(rrom sau caz medical) fara ca media mea sa fie egală cu a ultimului admis?

Răspuns Câştigător
| Catalinhhh a răspuns:

Transferul în timpul anului şcolar se poate efectua doar în mod excepţional. Sunt câteva situaţii care permit această mutare. Dacă părinţii îşi schimbă domiciliul, din motive medicale, bazate pe o expertiză efectuată de direcţia de sănătate publică, dacă transferul se face de la sau la învăţământ de artă sau sportiv, de la clasele de învăţământ liceal la cel profesional sau de la cursuri intensive sau bilingve la celelalte profiluri.