| Tzutzy09 a întrebat:

sunt in clasa a 9-a si am intrat la stiitne ale naturii cu 8.21 si as vrea sa ma transfer la alta clasa la sfarsitul semestruluil,doar ca am inteles ca trebuie sa am media de admitere cel putin egala cu ultima medie de admitere a ultimului din clasa la care vreau, sau media pe semestrul intai egala cu a ultimului din clasa la care vreau?

2 răspunsuri:
| MisFit20 a răspuns:

Da este adevarat, iar daca clasa la care te transferi are alt profil trebuie sa dai anumite diferente, intereseaza-te la secretariat.

| Copiliţă a răspuns:

- Mh, nu te intelef de ce vrei sa te transaferii in primul rand, si eu sunt la stiinte, se invata din toate cate putin, se pune mai mult accent pe matematica, chimie, fizica si biologie. Si din ultimile 3 alegi 2 din care dai teza!
- Din cate stiu eu media de la finalul semestrului si oricum vei da niste diferente :3.