| IustinaSiAtat a întrebat:

Cum pot face un baiat sa ma placa? Cel mai amanuntit si practic raspuns primeste funda:X

5 răspunsuri:
| Andarock a răspuns:

In primul rand afla daca si el te place putin de tot. Daca te place ii spui, dar sa nu-i arata ca`ti place mult de tot de el ca dupa o sa faca ce vrea...si daca nu te place,fa rost de numarul lui de telefon, afla ce-i place si dupa vorbesti cu el despre chestiile alea, ii zici ca si tie iti plac aceleasi lucruri...iesiti la un suc si vorbiti mai multe.

Sper ca m`ai inteles. big grin

| Radioactive a răspuns:

Găseşte-ţi un amic comun care să îţi spună, treptat, ce crede despre tine. Invită-l pe cel pe care vrei să îl faci să te placă la ieşire tale în oraş cu prietenii, la ziua ta de naştere, dar ca să nu pară bizar sau să nu se simtă el prost, mai cheamă un amic de-al lui. Stai prin preajma lui dar nu îl sufoca, râzi la glumele lui, cu toate că unele nu sunt amuzante, fă şi tu glume, dacă el e genul glumeţ, căci probail îi plac tipele amuzante. Află ce hobby-uri are şi interesează-te şi tu despre ele, ca să pară că ştii, nu neapărat că îţi place. Nu ştiu cum să îţi explic, ''cântă-i'' în strună, dă-i lui dreptate în majoritatea cazurilor, ca să vadă că te are de partea lui. Comunică mai des cu el pe mess/facebook, dacă nu ai id-ul ori numele de pe FB, încearcă să le aflii de la prieteni. Ai grijă să te vadă mereu la 4 ace, niciodată cu rimelul întins ori cu gluga nearanjată şi poartă-te cât de natural se poate în preajma lui! Succes!

| Fluture14 a răspuns:

Pai depinde... in primul rand baietii se uita la aspectul fizic, in special daca ai forme si o fata draguta si apoi conteaza si daca te duce mintea si nu scoti numai perle atunci cand deschizi gura.

dupa parerea mea nu trebuie sa faci nimic special ca sa te placa, pentru ca daca e sa o faca, te place asa cum esti. tot ce trebuie sa faci e sa vorbesti cu baiatul respectiv, sa va imprieteniti, eventual sa iesiti de vreo cateva ori si apoi mai vedeti. important e sa nu faci tu totul ci anumite lucruri sa vina si de la el; pentru ca daca doar tu te chinui sa faci lucrurile sa mearga atunci inseamna ca nu te place. si cam asta-i.

| Fujito a răspuns:

Un baiat poate place o fata, in felul urmator :
- sa nu se lase calcata in picioare de golanii (injurii, glume proaste)
- sa aiba o tinuta eleganta
- sa nu fie nici rockarita, emo dar nici pitzi
- sa nu se faca de ras, sa bea pana cade pe jos sa nu fumeze etnobotanice
- sa nu fie fitoasa si nici plangacioasa
- sa nu faci pe geloasa si pe profitoarea cu baiatu respectiv

cam atat sper sa fie de folos baftawinking

| Fujito a răspuns:

Ahhh si in al doilea rand, in opinia mea daca gasesti un pletos, renunta din start, sunt niste etnobotanisti, satanisti si mai arata si ca niste femei (paie cu suflet) care sunt huiduiti de toti pe strada. Acest sfat este din suflet nu doresc la nimeni sa ajunga huiduit, injurat sau chiar scuipat pe strada, evitati sa umblati cu ciudati, la care singurul lor gand e sa isi gaureasca corpu cu pirsuri, sa traga paracetamol pe nas si sa se creada godlike cand fac asta sau mai ales sa umble imbracat in negru vara cand te topesti de caldura si sa mirosi a transpiratie si imbacseala aia din parul ala mult.