| Serree a întrebat:

Cum pot intra la Dinu Lipatti sectia actorie (in ce consta proba ).Cat e media de admitere? Si este un liceu bun?

Funda!

Răspuns Câştigător
| mariaxmaria a răspuns:

Heiwinking Deci Dinu Lipatti este un liceu bunwinking, sectia de actorie ( acolo vreau si eu), pai sunt 2 probe, una de dictie si una muzicala.cea de dictie, cuprinde- un text la prima vedere care trebuie citit, sa povesteti o fapta din viata ta, sa discutati pe o tema aleasa de ei, iar cea muzicala cuprinde : citirea unor note de pe portativ, recitarea unei poezi/melodii ( aleasa de tine ) ..si ca medie pai se intra si cu 7, dar ce conteaza e sa treci de acele probe, sper ca te-am ajutatwinking, funda? :*

| Serree explică (pentru mariaxmaria):

Paii cam ce note? (nu inteleg faza asta )

| mariaxmaria a răspuns (pentru Serree):

Pai... tot ceea ce conteaza e sa treci de acele probe ( sa le iei cu minimu nota 6 )...ca sa intri in liceu.

6 răspunsuri:
| AlyDemony1990 a răspuns:

Salut. pai eu am dat la lipatti si am luat admitereawinking acum e vorba de media de la examen adica nu stiu sigur daca se tine cont de examen din moment ce sunt admis si au fost admisi 28 de elevi pe 28 de locuri fix, in fine destul cu mine admiterea tine cont de 2 probe : de muzica si de dictie ( eu am cantat melodia de la Vama- perfect fara tine ) iar la dictie mi-a dat o foaie unde am citit un textwinking si da este un liceu bun cel putin asta este parerea meawinking sper ca te-am ajutat

| Anonimhaha a răspuns (pentru AlyDemony1990):

Trebuie sa fi talentat la cântat?

| irina4219 a răspuns (pentru AlyDemony1990):

Heyy imi poti spune daca atunci cand cantam melodia trebuie sa si dansam? Te roog frumos

| PisicaBia a răspuns:

La care liceu din Pitesti sau Bucuresti, zi-mi te rog si eu vreau sa intru sere!