| TMNT2013 a întrebat:

Cum pot sa fac sa ma inteleg mai bine cu sora mea mai mare eu am 12 ea 17 si e foarte enervanta si ne certam din orice

Răspuns Câştigător
| Capsunicax3 a răspuns:

Saluut. Eu am aceeasi ani ca tine si sora mea la fel. 17 ani. laughing
Ea mereu ma trateaza ca pe un copil mic. Dar eu nu o bag in seama. happy Cu totu ca e enervanta mai sar la ea sa o bat laughing Dar incerc sa gasesc lucruri in comun cu ea. De ex ne-am pus amandoua inca un cercel in ureche. Am inceput sa ne imprumutam haine. Am inceput sa ne cumparam una alteia accesorii, haine... happy Stiu, nu e bine sa fii sora / fratele mai mic/mica. laughing. Incearca sa iti faci timp sa povestiti.
Intreab`o de cine ii place chesti feminine. :* Bafta. big hug La mine merge pentru sfaturi trimite mesaj. Funda? puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Citeste cartea "Căminul adventist".
O gaseti aici: http://www.adventist.ro/index/materiale-de-studiu/e-books.html

Răspuns utilizator avertizat
| BencheaAdelin a răspuns:

Simplu cand are chef de cearta sau te porecleste(iti vb urat) nu o baga in seama!

| xAle a răspuns:

Nu este vorba ca nu va intelegeti, daca ea are 17 ani...nu prea cam i-ar placea sa nu faci ce zicea ea( de ex.), Incearca sa o eviti cand nu este binedispusa( Nu o baga in seama), Iar ca sa va intelegeti...incercati sa faceti aceleasi hobby-uri. Dupa parerea mea o sa te intelegi cu ea dupa ce o sa inaintezi in varsta.