| elenutzalove a întrebat:

Cum pot sa imi albesc dintii fara sa merg la dentist?

4 răspunsuri:
| laara a răspuns:

Incearca 3D Crest Whitestrips Professional (rezultate garantate, numai ca o sa te coste ceva).
Daca vrei ceva natural incearca cu bicarbonat de sodiu (am auzit ca e bun, dar totusi, nu foarte des pentru ca ramai fara smalt xD). Si uleiul de masline tinut in gura 5 minute dimineata am auzit ca ar da roade laughing Ia-le la rand big grin
Si nu uita sa te speli dupa fiecare masa

| IoanaGabe a răspuns:

Sa te speli de mai multe ori pe zi!

| ChocolateHeart a răspuns:

Incearca sa eviti dulciurile, sucurile acidulate, cafeaua, si tot ce iti ingalbeneste dintii!:*:*si ai putea sa treci si pe la dentist te poate ajuta daca ai nevoie de o dantura mai frumoasa si curata in scurt timp!happy

| JustMyLove a răspuns:

Inainte sa te speli pe dinti pune putin bicarbonat pe sodiu pe dinti si freaca'i sau pune pe deget pentru ca e mai eficient asa. Dar ai grija, nu-l folosi mai des de o data la 7-10 zile pentru ca altfel iti afecteaza smaltul. O sa vezi imbunatatiri dupa cateva saptamana.