| denyzo a întrebat:

Cum pot sa iubesc pe cineva fortat? Stiu, e ciudata intrebarea dar sunt intr-o situatie complicata.

De un an si ceva un baiat, de cand ne-am cunoscut s-a indragostit de mine si din acest motiv a refuzat toate fetele. Astazi am inceput sa tinem legatura din nou spunndu-mi ca-i este dor de mine si altele.

Nu vreau sa-l ranesc spunandu-i ca nu simt nimic pentru el, si-ar da viata pentru mine.dar m-ar durea sa-l vad suferind.

Eu inca mai tin la un baiat caruia probabil nici nu-i mai pasa de mine. (candva ii pasa si lui) Mereu imi spune ca-i ocupat si n-are timp sa vorbim, pe cand acest baiat isi face timp sa vorbim si mereu imi zice lucruri frumoase.

Va rog, nu judecati intrebarea!

Răspuns Câştigător
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

Incearca sa comunici mai mult cu el, dupa o sa te indragostesti de la sine de el. Cu celalalt baiat las-o balta, daca o sa-ti simta lipsa o sa te caute si atunci o sa fie prea tarziu.

| RAY a răspuns (pentru Seewk_Skrool_1985):

Comunicarea nu duce la iubire si la un simplu atasament platonic atat

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu deja iubesti un baiat,mereu il vei vedea pe acest baiat ca pe un frate atat,nu poate exista iubire fara atractie fizica,isi pierzi timpul cu el,ok isi ia viata, pai tu stai din mila cu el? ce chestie e asta, trebuie sa existe o atractie nu sa stai cu un om ca vezi doamne se sinucide, ai si tu viata ta e barbat nu fetita fii calma ca nu se sinucide din cauza ta =vrajeala, asa isi vei prelungi suferinta si tie si lui, vezi de baiatul care il iubesti

| danay72 a răspuns:

Nu poti iubi forțat pe cineva, dar îl poti aprecia pentru calitățile și personalitatea lui. Cu cât cunosti mai bine o persoana cu atât o prețuiești mai mult. Dar sa stii ca iubirea adevărată este îndelung răbdătoare și buna si nu își caută propriile interese. S-ar putea sa descoperi în el iubirea adevarata.

| Ara997 a răspuns:

Mai bine in bratele unuia care te iubeste decat la picioarele unuia caruia nu-i pasa de tine.