| ursuletu88 a întrebat:

Cum pot sa nu-mi mai rod unghiile?

Vreau si eu unghii frumoase dar le rod mereu.

4 răspunsuri:
| alynutza6820 a răspuns:

Păi încearcă să te abţii, e singura posibilitate...

| VerdeLila a răspuns:

Exista un lac de unghii pentru asa ceva; are un gust amar si nu vei mai avea placerea sa ti le rozi.
Il gasesti ori la farmacie, ori intr-un magazin de cosmetice mai maricel.

| xStixx a răspuns:

Nu le mai roade, chiar nu te poţi abţine să nu mai faci asta?
Când eram în liceu, la fel făceam şi eu, acum nu mai fac asta.
Dacă chiar nu te poţi abţine şi a devenit un tic pentru tine, fă ceva în momentul ăla, găseşte ceva de făcut şi o să uiţi de rosul unghiilor.
Dar, cred că te poţi abţine dacă chiar vrei.winking

| NUAMR a răspuns:

Eu imi rodeam unghiile de la 6 ani iar acum am 15 si mi-am dat seama ca e un tic nervos asa ca poti gasi un hobby sau ceva de facut ca sa uiti de ros.