| Anishoara1 a întrebat:

Cum pot sa uit o persoana dupa o despartire? rogg multe pareri si sfaturi...si dac se poate ceva statusuri tristewinking(L)

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

In primul rand incearca sa fi tare in astfel de momente.Stiu cat de mult doare si cat de greu este insa trebuie sa ne gandim ca orice relatie are si un sfarsit si ca uneori tot ce mai putem face este sa ne resemnam si sa o luam mai departe de pe drumul noatru chiar daca ne doare.
Uneori nu putem sa reusim sa uitam o persoana indiferent ce am face,ci doar sa invatam sa traim si fara aceea persoana.
Ar fi bine sa stergi tot ce tine legat de aceea persoana. Daca le vei pastra tie iti vei face si mai mult rau si in loc sa iesi din aceasta stare mai mult intri in ea si nu ar fi bine deloc pentru tine.
Gaseste o ocupatie,iesi pe afara cu prietenii,plimba-te intr-un parc,pune-ti ordine in ganduri, scrie poezii, deseneaza, s-au orice altceva care iti face tie placere sa faci.
Trebuie sa fi optimista, sa te gandesti mereu ca o sa fie bine.Nu te da batuta nici o clipa din lupta asta si mergi pana la capat ca sa reusesti sa te vindeci sa fi mai bine decat esti acum.
Statusurile triste nu fac altceva decat sa te intristeze si mai tare si tu trebuie sa iesi din aceasta stare si sa te simti mai bine,insa ele nu fac altceva decat sa te faca sa iti amintesti tot felul de lucruri si te reintorci iar la trecut,si ar fi pacat pentru tine.
Capul sus,intr-o buna zi va fi bine pentru tine. Timpul o sa vindece aceasta rana,insa este nevoie doar nevoie de rabdare.
Fi optimista, ai incredere in tine si sunt sigura ca vei reusi!
Indiferent de problemele prin care trecem, viata merge inainte, nu inapoi.Da-i o sansa unui nou inceput, care poate fi mai bun decat a fost aceasta.
Ai grija de tinehappy

| Anishoara1 explică (pentru mihaelaa18):

Multumesc,esti o dulce, chiar multumesc din suflet pentru sfaturile tale o sa incerc sa le urmez chiar daca doare atit de tare(K)winking

| mihaelaa18 a răspuns (pentru Anishoara1):

Nu ai pentru ce :*, stiu va fi greu la inceput dar tot ce trebuie sa faci este sa lupti pana la capat si sa nu te dai batuta nici o clipa oricat de greu este si cat de mult doare.Vei vedea ca usor usor te vei vindeca treptat si vei reusi sa fi mai bine.Va veni o zi in care vei reusi sa fi fericita si sa zambesti din nou.Ai incredere in tine, vei reusi.
Te pup si daca mai ai nevoie de ajutor sunt aici sa te ajut cu placere :*

6 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Muizca. Multa muzica buna.

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Iesi cu prietenele, asculta muzica, citeste, ocupati timpul cu familia, evita momentele singure, gandeste-te ca meriti ceva mai bun!

| vartolome1 a răspuns:

Pai vrei sa uiti sau vrei statusuri triste si care sa iti aduca aminte de ea? Daca vrei sa uiti, cauta un nou partener, si vei trece peste asta mai usor!

| DeniXd a răspuns:

Poi incearca sa-ti gasesti altceva de facut, iesi in oras, stai in compania prietenilor, etc :* ...cat despre statusurile triste, cauta pe net, ..desi cred ca nu este cazul, viata merge mai departe, nu este ultimulbig grin.Mult noroc!