| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scapa de autosatifacere(masturbare)?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Iti gasesti un partener.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti gasesti un partener stabil si incetezi sa fii obsedat de vinovatie. E normal sa te masturbezi, chiar cand ai un partener stabil si satisfacator si nu-ti va face nici un rau daca nu faci excese.

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Tine post laughing

lolita
| lolita a răspuns:

Sa iti gasesti un partener care sa te duca pe culmile extazului, asa nu o sa te mai gandesti la masturbare ci doar la clpa in care veti fi impreuna.

| AlexandraR a răspuns:

Nu poti.

| 334499 a răspuns:

Scapa de ea cat mai repede si nu e prea tarziu pentru ca odata ce ai sa vezi rezultatele la care o sa ajungi o sa intri indepresie si iti va fi si mai greu sa te opresti. Poti ajunge chiar o leguma daca nu te lasi de treaba astawinking Poate asta o sa te motivezewinking

cristian
| cristian a răspuns:

Nimic mai simplu.Iti cauti jumatatea.

| nicp a răspuns:

In timp nu o sa-ti mai placa... o sa o inlocuiasca sexul adevarat.

| simpluEu. a răspuns:

Pana iti gasesti partener/a apucate si fa ceva mai folositor...gasesteti un hobby.acum ca a venit caldura...iesi la agat, du-te si fa ceva. oare cum te simnti tu cand te gandesti ca prietenii tai sunt afara sau fac ceva si tu stai inchis in camera sau in baie si o iei la zbatut? incearca sa iti umplii timpul

| asucme a răspuns:

Sa scapi? dar ce e o boala? laughing Normal, iti gasesti un partener. Insa si autosatisfacerea are avantajele ei. si poate fi practicata impreuna cu un partener. Nu ai de ce scapa de ceva ce nu iti dauneaza. nu? Sau traiam cu invatamintele scolii europene-franceze anii 1700?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fao in continuare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa ai vointa