| Dieeenusha a întrebat:

Cum pot scapa de punctele negre de pe nas? Sunt inestetice si m`am saturat de fondul de ten aplicat in excess. nu`mi convine solutia in care ma duc la salon pentru ca se va vedea si mai urat timp de cateva zile. deci?

1 răspuns:
| anna0830 a răspuns:

Ce înţelegi prin "se va vedea ţi mai urât timp de câteva zile"? vrei să spui că rămân semne? nu e adevărat! dacă te laşi pe mâinile unei cosmeticiene bune, n-o să ai probleme.eu mi-am făcut un tratament pentru punctele negre(adică deschide porii,exfoliază,extrage,pune mască, hidratează) de vreo două ori(eu am tenul mixt, iar pe nas reapar la câteva luni)dar nu am rămas cu niciun semn.plus că în cazul tratamentului pe care l-am făcut eu masca şi electrodermul au cauterizat cei câţiva coşi pe care îi aveam...lucky mebig grin! deci, totul depinde de cosmeticiană. sfatul meu e să faci tratamentul, dar să alegi cu mare atenţie salonul:să ştii că nu orice salon scump are neapărat personal profesionisthappy...succes.

ps:dacă te hotărăşti să-l faci, îţi aştept părerea post-tratamentbig grin