| Bogdaaan a întrebat:

Cum pot scapa rapid de urmele de cosuri [pete rosii pe fata]?

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

In maxim 4-5 zile dispar singure, dar poti folosi diferite creme. Eu folosesc o crema hidratanta Nivea for Men pentru ca am un ten mai uscat si imi face o piele catifelata si atenueaza roseata pielii, nu dispar (asta se intampla doar cand toate straturile de piele sunt complet refacute) dar sunt mai greu observabile. Deasemenea poti folosi o crema numita Nidoflor o gasesti in farmacie nu mai stiu la ce pret dar oricum nu e scumpa, este un antibiotic care ajuta la refacerea pielii si previne iritatiile sau infectiile. Le recomand pe ambele.

1 răspuns:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Eu îţi recomand în primul rând să nu mai pui mâinile murdare pe urmele acelea deoarece nu o să-ţi treacă prea curând.
Cel mai bine ar fi să te dai cu cremă şi eventual cu spirt ca să se usuce mai repede.