| Daniela_Danieladaniela_1993 a întrebat:

Cum pot slabi cam 4 kg pe saptamana? Dati-mi cure de slabire sau link-uri.

5 răspunsuri:
| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Www.slabute.ro
O comunitate unde gasesti tot felul de diete, si sper ca si pentru gustul tau (o multime de diete!). Pe langa asta mult sport, EVITAREA TOTALA a dulciurilor, painii si prajelilor.

| BellaKiოNana a răspuns:

Sa nu maninci dupa 18:00
reducerea consumului de pâine
sport cit mai mult
apa cam 1 litru pe zi big grin
consuma mai multe fructe
din cele 3 mese alege doar 2.
cam atit! bafta.

| anutzaEu a răspuns:

Nu ai cum sa slabesti 4 kg intr-o saptamana, dar daca asa de mult vrei:
1.bea multa apa.
2.Nu manca seara dupa ora 19:00.
3.Cauta sa faci niste exercitii cum ar fi:abdomene, mersul pe bicicleta/role, alergat prin parc, du-te la locurile de facut sport din parcuri, genoflexiuni, flotari...
4.Incearca sa nu mananci pentru un timp dulciuri sau mancare nesanatoasa de la fast-food.
5. Tine post sau dieta.
6.Mananca multe fructe si legume.
7.Fa exercitii de dimineata, in fiecare zi.
8.CULCA-TE MAI DEVREME, PENTRU CA ATUNCI CAND DORMI MAI PUTIN DE 8 ORE TE INGRASI(NU MINT!)
Si multe altele, Sper ca te-am ajutat, BAFTA! big grin

| ralukuu a răspuns:

Scumpa nu e bine ideea de la care pornesti(cel putin din perspectiva mea).
Nu ai cum sa slabesti 4 kg pe saptamana.
Nu vreau sa te sperii, dar iti trebuie mult cumpat si rabdare.
Mancare sanatoasa si sport regulat...colon help...acum nu stiu cati ani ai.
Uita-te la emisiunea aceea "Ajutor! Vreau sa slabesc.".
Poate o sa te ajute.

| Roxana06 a răspuns:

Poti slabi cam in 2 saptamani 4 kg! uite aici un link: http://www.slabesterapid.org/cum-sa-slabesti-rapid-in-2-saptamani/