| herbalist a întrebat:

Cum pot sterge pe cineva din lista de facebook?

Răspuns Câştigător
| Anduuu a răspuns:

Daca vrei sa stergi pe cineva din lista ta de prieteni intri pe profilul acelei persoane si undeva jos, sub coloana aceeaa cu prietenii lui scrie "unfriend" sau daca ai facebook-ul in romana scrie ceva gen "scoate-l din lista ta de prieteni".Dai clik acolosi gata!

8 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Intri acolo unde scrie Prieteni (si numarul lor), sub poza de profil, si in dreapta sus ai Editeaza prieteni. Intri acolo si in pagina nou aparuta ai lista lor si in dreptul fiecaruia ai un X. Daca vrei sa-l stergi de la prieteni, apesi pe acel X.

| música a răspuns:

Hello

In primul rand te duci pe pagina principala a profilului tau.bun. apoi in partea stanga sus ai fotografia ta iar sub ea optiunea "Prieteni".dai click stanga pe "Prieteni" si iti apare lista cu prietenii tai.acum selectezi prietenul ce vrei sa il stergi din lista ta.tot cu click stanga.se deschide acum pagina profilului principal al prietenului de vrei sa il stergi.si tot asa in partea stanga sub poza acestuia ii apare lista de prieteni.nu faci nimic acolo...sub lista de prieteni iti apar 2 optiuni.din care o alegi pe prima "Scoate din lista de prieteni".dai click pe ea si l-ai sters.

Cam asta este tot cu ce am putut sa te ajut.

Succes si o seara cat mai placuta sa ai, Maryan

| Hachiko_6637 a răspuns:

Te duci pe profilul ei/lui si te duci mai jos de prieteni in partea stanga si scrie acolo Scoate din lista de prieteni...happy

| Fluffy_3776 a răspuns:

Buna!
In primul rand te duci "Home";
Apesi ramura "Friends"
Iti va aparea lista de prieteni si un buton unde scrie "Manage friend list"
Dai click, cauti prieenii pe care vrei sa ii stergi si dai click pe "X"-ul din dreptul lor.
Sper ca te-am ajutatwinking!

| broOonetsSsyka1 a răspuns:

Dau la prieteni. apoi dai editare prieteni si apoi iti apare in dreapta un "X", dai pe el si iotzi mai apare o chestie si scrie in ebgleza ca elimina din lista sau ceva de genu dai acolo si gata tongue

| Krs_6001 a răspuns:

In coltul din stanga la sfarsit, la profilul persoanei pe care vrei sa o stergi scrie ''scoate din lista de prieteni'' happy

| Georgiana_Aura_1992 a răspuns:

Unde iti arata prieten si e bifat apesi acolo si iti arata sterge din lista si gata!