| Ionut012 a întrebat:

Cum poti ajunge consilier scolar?

5 răspunsuri:
| Aleqa a răspuns:

Te duci la scoala/liceul respectiv si vei vorbi cu directorul/directoare.
Iti va da un test in care va vedea daca esti in stare sa devi un consilier bun, apoi iti vor cere cateva date cu numele, adresa, varsta si unde ai mai lucrat.

Multa bafta!

| Ionut012 explică (pentru Aleqa):

Asa usor?

| Aleqa a răspuns (pentru Ionut012):

Iti dai seama ca vei avea nevoie de facultatea de psihologie, cu diplome si altele... un dosar intreg si apoi te vor accepta.

| Ionut012 explică (pentru Aleqa):

Si daca am terminat facultatea de sociologie si am si modulul psihopedagogic, se pune?

| Aleqa a răspuns (pentru Ionut012):

Desigur ca se pune!