| anonim728 a întrebat:

Cum poti sa te dezindragostesti de o persoana de care n-ai vrut nicio secunda sa te îndrăgostești?

5 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie doar sa lasi timpul sa treaca si sa te preocupi de alte lucruri. Daca cunosti locurile prin care merge, incearca sa le eviti pe cat posibil, ca sa nu iti mai aduca aminte de aceasta persoana ori sa nu te intalnesti cu aceasta.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te îndrăgostești, nu trebuie să vrei, nu este legată de voință.
Din cauza aceasta. nici dez îndrăgostirea nu este legată de voință. Nu poți asta fiindcă vrei.
Nu există tehnici de dez îndrăgostire. Concluzia este că nu poți.
Dar ce este îndrăgostirea? Concentrarea atenției și emoțiilor și dorinței pe o anumită persoană. Ce poți să faci este să îți comcentrezi toate acestea pe alta. Astfel, vei scăpa de prima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pe cineva de care sa te indragostesti si mai tare

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

sad Mi s-a întâmplat zilele astea, am deschis exact la momentul potrivit. sad

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

happy Îți spun cum a fost la mine. sad Ne-am cunoscut la locul de muncă. sad Ne-am îndrăgostit și i-am trimis cerere. Nu mi-a acceptat. happy Am realizat că nu trebuie să fim împreună, i-am dat block, am vărsat câteva lacrimi și gata. big grin E dureros, știu, dar no, asta e. Înainte râdeam ca un maniac sexual când ne vedeam, acum am realizat că trebuie să evit aceea persoană. Cel mai probabil, dacă până acum eram prieteni, socializam și ne excitam, acum cel mai probabil voi încerca să mă prefac că nu există
Chiar dacă sentimentele au fost în mod reciproc. Eu nu mai vreau. Te susțin.winking Mai bine mai devreme, decât prea târziu. Cu cât se acceptă mai repede, cu atât va durea mai puțin.winking Doare prea tare iubirea asta, și am realizat prea târziu că sunt pe cale să repet aceeași greșeală din relația trecută. Fii tare! big grin