| Cristina8145 a întrebat:

Cum putem stimula forta de munca in functie de ascensiunea profesionala in tara noastra?

1 răspuns:
| RIze1KDE1LuNA a răspuns:

Crezi ca Romania va oferi ceva motive incat romanii sa isi doareasca sa munceasca? Guvernul se scarpina in cap si se gandeste pe ce sa mai ceara taxe iar salariul mediu este de 7 mil aproximativ 150E. Romanii de rand abia reusesc sa aiba grije de copii si asta pentru ca muncesc ambii parinti. Nu cred ca Romania ar avea cu ce sa stimuleze forta de munca.Ce ascensiunea profesionala in tara noastra cand toti ce buni pleaca in afara? *datul cu sapa *vanzator la magazin* sofer pe dacie*profesor*portar*etc.etc.etc. gaseste tu o modalitate de stimulare a fortei de munca pentru acesti oameni..pentru ca oamenii cu bani si putere sunt prea ocupati cu scarpinatul in cap in cautare de idei.(Oare pe ce sa le mai cerem taxe?) ceva de genu!