| prettygirl_9890 a întrebat:

Cum sa atrag atentia unui baiat pe care il plac, e de la mine din scoala si e cu un an mai mare decat mine.nu vb deloc cu el desi suntem in aceeasi scoala.nu stiu ce sa-i spun sau cum sa o fac.am avut ocazia de a vorbi cu el, dar nu am avut tupeu. el e mai tupeist si mai "nebun", iar eu sunt mai timida.nu stiu cum sai atrag atentia sau sa aflu daca e interesat de mine sau macar sa-l fac cumva sa vina sa vb cu mine, va rog ajutati-mahappysi inca ceva, inca nu suntem la liceubig grin

Răspuns Câştigător
| Lyss . a răspuns:

Pentru inceput, NU te prosti in fata lui. Am vazut multe fete care in preajma unui tip pe care-l plac ba se impiedica, ba se prostesc. Nu, asta nu ii atrage atentia, asta il face sa te creada o ciudata. Si nu prin intermediul prietenei care e prietena unui amic de-al lui.
Incepeti o convorbire pe mess. Ceva care stii ca-i place, dar ceva nevinovat. Daca de exemplu e pasionat de muzica ii ceri sfaturi in legatura cu ce trupe sa asculti, de exemplu. Ceva, orice ii place si i-ar putea atrage atentia. Vorbiti asa o perioada de timp, sau chiar ii propui sa mergeti intr-un parc sau undeva impreuna. Singuri sau cu prietenii. Nu-i spune ca-l placi sub nicio forma. Daca si el simte acelasi lucru, asteapta sa-ti spuna el. Dar nu ceda sa-i spui tu prima. Nu fii cicalitoare si nu-i da de inteles ca-l placi. Si incearca sa-i spui de un alt baiat, pe care se presupune ca tu il placi. Cere-i sfaturi. In cele din urma isi va da seama ca e gelos putin cate putin daca tine la tine si o sa ajunga sa te placa.
Bafta >big grin

7 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Cel mai simplu e sa faci cunostinta cu el, sa ii iei id-ul eventual. Daca e nebun in sensul bun inseamna ca e si sociabil si o sa ai ce sa vorbesti cu el

| laurika_3432 a răspuns:

Daca chiar iti doresti sa ii atragi atentia fa ceva neobisnuit. sau pur si simplu daca ai vreo prietena mai tupeista pune-o pe ea sa il intrebe daca te place ca adevarat atunci vei sti ce sa faci.big grin daca mai insisti sau nu. deci bafta am fost si eu in aceeasi prb ca si tine. si am aflat ca de fapt acel baiat de care imi place mie cred ca ma place.desi i-a spus prietenei mele ca nu sunt genul lui. el ma piveste intr-una.big grin cred ca ma place.big grin deci BAFTA! fundita?love struck

| prettygirl_9890 explică:

Multumesc pentru sfaturi :X mai ramane sa fac rost de id-ul luihappy

| prettygirl_9890 explică:

Ce alte sfaturi mai puteti sa-mi dati? va rog mult chiar am nevoiehappy:X

| Kiddo_5455 a răspuns:

Baga-te in seama. Apuca-te de o discutie cu el.Si,prin preajma lui fa-te observata.big grin

| Alexandra_4889 a răspuns:

Pai.eu zic sa incepeti o convorbire fata in fata.Nu messenger, nu telefon nu nimic. Cel mai bine e sa vorbiti fata in fata si continua sa faci asta cateva zile.Sa nu te gandesti sa ii spui:,, Imi place mult de tine si vroiam sa te-n trebuie daca vrei sa fi cu mine "sa fim seriosi lar1ssa...si nici sa nu pui o prietena sa il intrebe...nu,total gresit. porneste convorbirea cu el si poarta-te natural, dar sa nu injuri sau altele, nu e bine, plus ca dai dovada de needucatie ceea ce te face sa pari ciudata, sigur nu vrei asa ceva.Fii tu insati si, daca te place iti va spune el.
De ce nu poti sa ii spui ca il placi?
Pentru ca esti fata.Baiatul trebuie sa faca primul pas si punct(.). Deci fa cum ti-am zis si, poate o sa mearga.
Succes si, te-am pupat!kiss

| lar1ssa a răspuns:

Pai mai intai verifica daca are prietena, si apoi daca nu are prietena trebuie sa fi tu cu curaj si sa-l intrebi asa: buna sti, sunt din clasa a... si vb incontinuare cu el si adoua zi ii spui: imi place mult de tine si vroiam sa te-n trebuie daca vrei sa fi cu mine daca spune nu incerci sa pari cat mai ne interesata adica ai putea sa spui : da ok nu-i nimic!
sper sa te fi ajutat