| BossMan a întrebat:

Cum sa cuceresc o fata de care imi place? plizz repede si

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Fa-i curte ca la carte! Asiduu! Si nu lua in calcul un refuz!
Flori(in banca,daca sunteti elevi), prajiturele (dulci ca ea!,zici tu!), bombonele, luat de mana, mangaiat pe par, complimente, biletele glumete,mess "en gross", contact vizual, urmareste-o cu privirea si ea sa vada asta, zambeste-i de la distanta cand ochii vostrii se intalnesc, cara-i ce are mai greu in mana,tine-i loc langa tine in masina sau la vreo ocazie de socializare, priveste-o cu admiratie atunci cand vorbeste in public si eventual tine-i isonul, n-o barfi cu alti baieti sau fete, ca se afla imediat, laud-o in lipsa la prietenii ei, ce desteapta, frumoasa,glumeata,sexy... este,ca cineva tot o sa-i spuna, etc.
Este greu de cucerit o fata, dar daca reusesti...merita tot efortul! Trebuie sa-ti propui sa nu te dai batut pana nu reusesti! Sa nu te descurajeze nici un refuz.Ex. daca nu vrea la film, atunci poate vrea la plimbare,sau daca nici asta nu vrea, atunci poate vrea o prajiturica la o cofetarie, etc!
Uite si sfatul unui baiat:
http://simplulgand.wordpress.com/2008/08/27/cum-cuceresti-o-fata/

8 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Depinde cati ani ai,dar incearca sa fi natural,glumet,sa o inviti la film,cofetarie,ofera-i cate o atentie mica(o floare,o plimbarica,un cd cu muzica)afla ce-i place, si evita sa vorbesti despre alte fete, fotbal sau ultima bataie cu gasca.in rest bafta

| Bubuu a răspuns:

Vorbeşte.i întotdeauna frumos,dacă te caută să fi disponibil întotdeauna,nu îi spune niciodată am treabă,DND,mda, cum spui tu, nu îmi pasă...I.ai apărarea chiar şi când greşeşte,nu îi vorbi despre nici o fată, intreab.o zilnic cum se simte, iar când terminaţi de vorbit să îi spui SĂ AI GRIJĂ DE TINE. Se va îndrăgosti de tine prin aceste gesturi frumoase.

| Maothecat a răspuns:

In primul ranad trebuie sa aflii ce lucruri ii plac. si ce comportament ii place la un baiat, apoi trebuie doar sa pui in aplicare. Nimic greu! Succes!

| LoveStoned a răspuns:

E simplu. Gandeste-te ca atunci cand te duci intr-un supermarket si vezi 100 de sortimente de sucuri. De ce ai alege un anume x produs?
Asta trebuie tu sa faci. S-o convingi ca esti mai bun decat ceilalti. Cum? Depinde doar de tine. Afla ce-i place, ce nu-i place, fa-o sa se simta in largul ei langa tine, nu te da altfel decat asa cum esti si...de restul se ocupa ea. Tine minte: ele ne cuceresc, dar sa nu mai spui la nimeni tongue

| danyella42051 a răspuns:

Pai incearca sa intri in vorba cu ea sau daca nu demonstreaza'i ca o placi dar nu ca un nesimtit punandu'i mana pe fund sau mai stiu eu ce...cand vezi ca te priveste fai cu ochiul crede-ma ca o sa banuiasca ceva si daca te place o sa incearca sa iti arate si ea mai indirect dar o sa iti arate
trimitei biletele anonime cu complimente si pe parcurs dezvaluieti identitatea... crede-ma fetelor odora complimentele dar nici prea exagerate... nu incerca sa nu iy faci un compliment in care nici tu nu crezi pentru ca se va simti prost

| MiniEmoTion a răspuns:

Fii tu insuti! Arata-i cine esti tu de fapt.
Salut-o cat mai des.
Fa-i complimente la adresa ei, dar nu intotdeauna...Cat sa-i "faca cu ochiul"
Daca poti,fa-i cadouri.
Fa-i "ochi dulci", dar fii discret(Prin anumite gesturi, genwinking )
sper ca ti-am fost e folos

| Ionela78 a răspuns:

Pai fetelor le plac florile,poti sa ii daruiesti un buchetel de flori,ar nu prea impopotonat,distrage-o cat mai mult,incearca a glumesti cu ea, si invit-o in oras, iar daca esti la sat la o plimbare.incetul cu incetul ia-o. apoi ii spui. funda te rog?

| Iulia513 a răspuns:

Pay o fata nu se cucereste. daca o placi si ei ii place de tine atunci sunteti impreuna. nu poti so vrajesti asa ca fii sincer si intreab-o.