| iwannabeperfect a întrebat:

Cum sa devin populara? fara raspunsuri ironice va rog...
funda**

Răspuns Câştigător
| Olldcs_Ana_1997 a răspuns:

Populara... happy pai este cam greu sa fi populara big grin de ex: trebuie sa fi frumoasa ca sa te observe toti, trebuie sa ai multe like pe facebook, trebuie sa ai multi prieteni, parerea mea happy iti zisei ce stiu sper sa te ajute :*

| iwannabeperfect explică (pentru Olldcs_Ana_1997):

Ce inseamna la tin multe like-uri pe fb? eu am intre 100 si 150 la pozele de profil. la celelalte poze am sub 100 dar aproape de 100.

11 răspunsuri:
| positivity a răspuns:

Devii populară atunci când ești mai specială decât ceilalți. Atunci când ești foarte frumoasă, sau ai mulți bani.
În ziua de azi nu mai contează calitățile pentru a fi populară, ci banii pe care-i deții.

| iwannabeperfect explică (pentru positivity):

Nu sunt o perasoana de bani gata si in niciun caz nu-mi place sa aruns banii pe fereastra. Deci, nu, nu am multi bani. Nu vreau sa par increzuta, dar pentru a clarifica situatia, sunt o persoana frumoasa, asta mi se spune mereu.Dar nu detin bani, multi bani. Duc o existenta modesta.

| fadnox a răspuns:

`popularity is for mediocre people` nu-i ironic deloc

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Popularitate...
M-am săturat de cuvântul ăsta!
Din lene şi pură indiferenţă, căutaţi să atrageţi atenţia în mod negativ luându-vă numai modele negative, crezând că aşa o să ajungeţi mai uşor pe treapta înaltă a societăţii.
Păi, simplu!
Uită-te cam ce face Andreea Tonciu, Daniela Crudu, Bianca Drăguşanu, Oana Zăvoranu şi Asistentele lu' Capatos, imită-le şi vei reuşi!
De asemenea, mai poţi întreba un băiat (normal şi cuminte, nu vreun cocalar) cum se îmbracă şi cum se poartă o fată fiţoasă ca naiba şi la fel, dacă urmezi ce spune vei reuşi!
Deciii...
1.Haine colorate şi vulgare
2. Fund bombat şi bot de piţi dar talie de viespe
3. Iphone cool şi zeci de bijuterii
4.Machiaj obligatoriu+parfum şi păr buclat blond
5.Multe aere de divă şi multe fiţe+comportament indecent de piţipoancă+să iubeşti bârfa
6.Lasă deoparte şcoala şi gândirea, cultura şi credinţa, astea te vor adăuga în categoria femeiilor normale.
7.Muuuuulllllttttt sclipici şi muuuullllllttttteeeee fiţe+ să vorbeşti cu "fată" şi "tipu" dar şi cu "mişto"; " naşpa"; "sexy"; "cool".
8. Poze pe facebook cu tine la club.
Baftă!

| ade291 a răspuns:

Ce castigi daca ajungi populara? In primul rand vei avea numai prieteni falsi care se vor folosi de tine.
Parerea mea.

| VanessaTya a răspuns (pentru ade291):

Sunt de acord cu tine. big grin

| Sanziana00 a răspuns:

Am eu cateva sfaturi :
1. Daca "dai un pic din fund" cand mergi, vei fi automat mai atragatoare pentru cei din jur.
2.E foarte adevarat ca baietii prefera tipele naturale. O pereche de ochi mari (si limpezi) transmit inocenta, iar pentru asta ai nevoie decat de o mascara.
3. Zambeste laaaaarg!
4.Joaca-te cu parul.
5. Daca nu esti frumusetea pamantului, ingrijeste-te pentru a parea ca esti.
6.Trebuie sa ai curaj sa faci greseli!
Sunt cateva idei pentru a te face observata :*.

| BlondaBă a răspuns:

Intrebarea mea favorita laughing).

Fii atenta :
1. ca sa fii populara trebuie sa ai un iubit destul de popular, sau macar un iubit.
2. trebuie sa nu accepti sa stai cu oricine.
3. haine la moda ( clar )
4. parul mereu facut altfel.
5. machiaza-te! dar nu ca Barbie ceva simplu si frumosbatting eyelashes
6. si trebuie sa fii destul de figurant.
7. inscrie-te in toate activitatile extrascolare de la tine de la scoala si la toate olimpiadele.

Asa cu siguranta vei fii populara kiss! Baftaaa!

| cyndrella a răspuns:

Fa-ti un vlog si cu putin noroc ai sa ai succes.

| re87 a răspuns:

Tipic Romanesc... daca arati bine, ai corp cu toate dotarile corespunzatoare e foarte simplu. faci cateva poze deocheate, le adaugi pe fb'u tau, le lipesti pe stalpi, panouri electorale, mai peste tot. daca nu merge, cauta o vedeta si lasa'l sa ti'o traga, incearca sa filmezi si pe urma fa public povestea. merge?