| Booster97 a întrebat:

Cum sa fac muschi fara sa merg la sala? Dati-mi un regim si niste exercitii(stau la curte) tongue am muschi dar vreau sa ii cresc..in special abdomenul si pieptul.Mersi

10 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Www.culturism.ro -> gasesti acolo despre alimentatie si exercitii.

La tara ai bolovani, franghii, plase care pot fi umplute cu bolovani, scripeti care pot fi prinsi de un copac, etc., ai tot ce-ti trebuie sa improvizezi o sala.

Vezi exercitii si vezi ce poti improviza.

| Hevnoraak a răspuns:

Ști engleză? Serios acum.

| Booster97 explică (pentru Hevnoraak):

Da destul de bine..de ce?

| Hevnoraak a răspuns (pentru Booster97):

Personal am încercat antrenamentul asta de flotări dar nu am avut perseverență să ma țin de el.
Pe site-ul ala sunt și genoflexiuni și abdomene.Chestia e sa respecti strict exercițiul.
http://hundredpushups.com/

| Cosmin86 a răspuns (pentru Hevnoraak):

Foarte bine ca nu te-ai tinut de el. 100 de flotari = rezistenta si muschi mediocrii.

Pentru muschi si forta trebuie sa maresti greutatea, NU numarul de repetari.

Cand la un exercitiu poti face mai mult de 10 repetari => maresti greutatea.

P.S. : cu flotari lucrezi piept ( restul nesemnificativ ), ar trebui sa te intereseze si alte grupe

| robertp1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Cica cu flotari lucrezi doar pieptul? nu exista doar un tip de flotari, exista flotari cu maninile apropiate, larg deschis, flotari in pumni, in forma de triunghi(acelea lucreaza deltoizii), uite aici ce spun https://www.facebook.com/....../photo.php cu flotarile poti antrena tricepsul, pieptul, umerii, daca asta este nesemnificativ esti varza frate

| robertp1 a răspuns (pentru Cosmin86):

Eu te sfatuiesc sa faci urmatoarele exercitii. Bar Brothers sunt niste baieti, formeaza un grup care practica sportul calisthenics, acasa daca ai o bara si inca 2 bari paralele, poti face multe exercitii. Nu trebuie sa mergi la sala, uite ce transformare ai daca faci 1 an aceste exercitii http://www.youtube.com/watch?v=GhfLNN4BloY, iar aici exercitiile http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8, daca vrei mai multe filme intra pe canalul lor

| Cosmin86 a răspuns (pentru robertp1):

E nesemnificativ, un antrenament cu adevarat semnificativ e atuci cand lucrezi TOT CORPUL

Cei de la "Bar brothers" lucreaza TOT CORPUL, nu doar piept-triceps-umeri

p.s. : fa tu 5 ani exercitiile alea sa vedem daca o sa ai macar 10 % din transformarea alora. Daca tu crezi ca arati asa doar cu niste balansari la bara, mai bine te apuci de sah

| BiancaGeorgiana a răspuns:

Pentru fete nu?smug cauta pe net.

| Booster97 explică (pentru BiancaGeorgiana):

Vreau sa impresionez fetele..., da