| AnonymuSest a întrebat:

Cum sa fac o fata de rusine? Tot vb de mine de rau si ma deranjeaza, Dati-mi cateva idei! Ms! Funda!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Primul gând al unui om după ce un individ i-a făcut rău, este să se răzbune. Acesta consideră că răzbunarea îl va face să se simtă mai bine. Și tu ești la fel ca ceilalți? Vrei să te răzbuni? Răzbunarea nu îți va aduce fericire, ci doar va alimenta tristețea.
Acum, revenind la întrebarea ta, chiar vrei să o faci pe tipă de rușine? Lumea vorbește și va vorbi mereu. De fiecare dată când cineva te vorbește de rău, îl vei face de râs? Eu nu cred.
Sfatul meu este să rămâi indiferent, să nu-ți pese de vorbele celorlalți!

6 răspunsuri:
| CryForYourLove a răspuns:

Toarna-i ceva in cap, daca stii ceva urat despre ea spune-le tuturor, daca esti baiat aduna-ti niste prieteni si cand o prindeti pipaiti-o, dezbracati-o dar nu mai mult ca dupa dati in probleme(daca esti fata pune pe cineva)big grin

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Sa faci o fata de rusine?
Pff..Esti un prost, fara suparare!
Mai bine ai vb cu diriginta decat ai face asta!

| AnonymuSest explică (pentru MikeyMinnieMouse):

Vzi ca te bag in gaura ma-ti... nu ti-am cerut sa mergi la dracu... si la masa
ti-am cerut idee nu ce fac

| Gabriela1313 a răspuns:

Cum sa o faci de rusine? Discuta cu ea, vezi ce anume o deranjeaza. Este adevarat, si ea greseste dar daca incerci sa ii faci rau nu esti cu nimic mai bun. Poate i-ai facut ceva si s-a suparat pe tine... Cel mai bine ar fi sa vorbiti si sa va rezolvati aceasta problema nu sa mergeti mai departe cu un razboi prostesc care nu duce nicaieri. Bafta! happy

| mariaxmaria a răspuns:

Hei :3
PAi. ce zici sa ii spui sa nu te mai vorbeasca pe ala spate ...si daca are ceva cu tine ..sa iti spuna in fata, sunt sigura ca nu va avea curaj sa iti spuna.winking Funda?batting eyelashes

| AndreeaEeeea a răspuns:

Pai daca vrei sa o faci sa se simpta prost...intr.o pauza de exemplu, cand esti cu colegi, du-te cu tupeu la ea si ia-te de aspectu ei fizic ex: ce-i cu fata aia la tine, sau ce picioare nasoale ai...o sa se simpta foarte naspa, si n-o sa te mai deranjeze.winking funda? happy