| bonny a întrebat:

Cum sa fac sa adorm mai repede? Intotdeauna ma gandesc la ziua de maine la unele faze pe care mi le amintesc sau ce vad la TV si adorm f greuhappyNiste sugestii?:

Răspuns Câştigător
| blackcat_3605 a răspuns:

Citeste ceva inainte de culcare(dar nu povesti de groaza, desigur happy ) sau stai in pat si asculta in casti muzica preferata la volum mai mic...Asa te vei relaxa si poate vei adormi mai usor.

14 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Citeste big grin

| xibalba a răspuns:

Implica`te mai mult in activitatile din cursul zilei, ca sa iti consumi energia, evita cola si bauturile cu cofeina cu cateva ore inainte sa adormi... poti sa citesti si ceva... daca nu functioneaza nici asa, concentreaza`te pe o chestie si poti incepe sa o intorci pe toate partile, gandeste`te la situatii ipotetice si cum ai reactiona daca ti s`ar intampla nu stiu ce. La mine uneori functioneaza metoda asta... si eu am probleme cu somnul, mai ales in timpul scolii... dar totusi cred ca implicarea profunda in lucrurile pe care le faci ( e o metoda sa fii seara obosita-deci sa adormi mai repede) e o solutie. Bafta!

| ViVi a răspuns:

Asa patesc si eu mai ales cand e scoala si stiu ca ziua urmatoare e chimialaughing
imagineaza-ti ceva frumos sau gandeste-te la ceva frumos din trecut
pe mine asta ma adoarme
tongue o zi buna

| catthshshshs a răspuns:

Da, citeste ceva ce iti place...Eu asa fac de multe ori.winking

| Gexu a răspuns:

Bea o cana de lapte calduta inainte sa te pui in pat.iti va fi din ce in ce mai somn pana vei adormihappy

| idanna a răspuns:

Plimbate sau alearga 10 min pe afara, iesi la aer sau fa putina miscare cu geamul deschis (cateva exercitii) inainte de a te pune la somn, bea un ceai de tei cu lamaie sau asculta muzica de relaxare cand te pui in pat. somnic usor!

| cristina_4037 a răspuns:

Iti recomand un ceai, " Somn Linistit" si il cumperi inainte cu 30 de minute sa te bagi in pat il pui la infuzie in apa fierbinte si il tii timp de 15 minute apoi il bei si o sa dormi foarte bine, iti garantez, iti spun pentru ca pe pielea mea a dat rezultate. Pup, si noroc cu somnicul :*

| ejaxz a răspuns:

Citeste inainte sa adormi.

| onfire93 a răspuns:

Lol deci jur ca asa fac si eu agec am probleme cu somnu si stiind ca a doua zi e scoala .ma gandesc la o problema si incep sa o iau si pe o parte si pe alta cum s-ar zice happy si imi imaginez cum ar fi daca as schimba aia aia si adorm laughing)) daca nu niste sport fortat si adorm in 10 min laughing))

| sabrinutza_6804 a răspuns:

Nici eu nu stiu ce sa fac tot timpul ma chinui sa adorm. Cateodata ma culc la 23 si adorm la 4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste o carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numara oile hahaha...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Evita sucurile cu cofeina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai.sa iti aduci aminte de ceva amuzant si te gandesty la asta cu ochii inchisi...imagineaza-ty ca esti pe alt undeva si ca poti face ce vrey...sau ca sa adormi mai repede eu asa fac stau si nu ma gandesc la nimicstraight facelaughingbig grin sty?