| IceCreamDoll a întrebat:

Cum sa-i fac pe colegi sa ma respecte? Adica tot timpul au ceva de comentat la adresa mea. Ce sa le raspund? Dati-mi niste replici, va rog.

3 răspunsuri:
| bianca_4393 a răspuns:

Nai ce sa faci, probabil esti una din colegele care pur si simplu nu se integreaza din cauza comportamentului sau aspectului.trebuie sa accepti situatia si sa ii ignori, gandeste-te la prieteni mai importanti decat niste colegi care nu te respecta

| emblem23 a răspuns:

Razi cu ei de comentariile lor la adresa ta, si in final or sa se potoleasca, daca ne superi sau te enervezi mai rau vor face si or sa o tina asa tot timpul, daca incerci sa faci totul amuzant, cand rad ei sa razi si tu cu ei, in final se vor plictisii, vazand ca nu au sorti de izbanda, si vor trece la altcineva... funda plz

| SecretNameAnne a răspuns:

Cei mai multi dintre noi au avut conflicte,la un moment dat in viata lor, cu vreun derebedeu sa cu vreo nesimtita. daca te-a atacat, nu e vina ta -el este cel cu problema.totusi,e foarte important sa stii cum sa reactionezi.
Gaseste un profesor, painte sau un alt adult in care sa ai incredere si spune-le exact ceea ce se intampla.ei nu trebuie se intervina, simplul fapt ca le impartasesti necazul te face sa te simti mai bine.ei te pot sfatui.
acesti derbedei sunt niste lasi care se iau de persoane care cred ca sunt mai fricoase decat ei.paseste cu spatele drept si privirea inainte cand intri in scoala, pana cand iesi. vorbeste clar si uite-te in ochii interlocutorilor.
nu le da atenti faptelor lor de 2 bani.ei vor vedea ca nu le dai satisfactie, si se vor plictise usoor.nu plange si nu tipa! fi sarcastica si incerca sa-ti intimidezi adversarul! gasestet prieteni care sa-ti tina partea! nu ceda!