| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa-i zic mamei sa nu se duca maine la scoala sa se uite la notele mele? eu am luat 4 la aman2 tezele(rom si mate) si imi iese media dar eu i-am zis ca am luat nota 5 la aman2 tezele. cum sa fac sa afle de la mine sau sa nu afle de la diriga? app sunt vecina mihaelei, alina. big grin

15 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Este mai bine sa-i spui adevarul.Treptat te vei dezobisnui s-o minti.

| hamsterx a răspuns:

Ii zici ca nu e diriga ta in scoala!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

E mai bine sa afle adevarul de la tine decat sa aiba o surpriza la scoalabig grin

| emma_6707 a răspuns:

Pai te duci la mami cu ochii muaaari de catelus puppy dog eyes si ii spui ceva de genu
mami, eu am sa-ti spun ceva, dar vreau sa stii ca am facut-o ca sa nu te superi tu pe mine:-s mai stii tezelesmugsmug la care ti-am spus ca am loat 5?
paaaaai vezi tu, am loat 4 [nu daaaaaa] si fugilaughing
glm cand vezi ca e in toane bune explica-i ce s-a intamplat si motivele pentru care ai mintit-o
bafta ^^

| princessmary a răspuns:

Eu cand fac vreo prostiuara ma duc seara inainte sa ne culcam stau in pic cu ea in camera cica ca ma uit la ea la tv si cand e o publicitate ii spus ca atunci e in toane bune

Succes!

| loundy a răspuns:

Cati ani ai? daca esti pe a 8-a sau mai mare ai putea sa ii zici si tu sa astepte pana la sedinta ca e penibil sa vina si ca o sa te faca de ras in fata colegilor si nu crezi ca isi doreste asa ceva. Dar mai bine ii spui adevarul ca pana la urma afla si o sa isi piarda increderea in tine. Bafta

| lavyBandB a răspuns:

Uuoouu...In primul rand nu trebuia sa o minti pentru ca minciuna are picioare scurte. Daca te intelegi bine cu mama ta trebuia sa te inteleaga si sa ii zici ca vei incerca sa iei mai mult data viitoare

| Zambete89 a răspuns:

Sunt clasa a 6-a, mihaela e a 7-a

| ◕‿◕Al3xUtZa◕‿◕ a răspuns:

Mai bine ii spui u decat sa afle de la dirigawinking app ce cls esti?

| Fowls a răspuns:

De ce nu zici ca e vorba de tine si ca nu exista vecina alina? sad; D pwnd

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa-i spui adevarul tu insuti pentru a nu-si pierde increderea in tine.si sa nu mai minti niciodata. minciuna nu este decat o amanare a efectului aflarii adevarului.adevarul iese mereu la iveala. dar tu pierzi increderea oamenilor in tine, a prietenilor, vei trai mereu in minciuna in ideea ca asa e bine. dupa cum vezi; nu e bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui ca e chemata la scoala ca esti propusa pentru exmatriculare.Va fi o usurare pentru ea sa vada ca numai pentru asta a fost chemata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, parerea mea e ca mai bine sa nu o mintihappy Spune. i pur si simplu despre note, asta e te va certa o vreme, poate vei fi pedepsita dar stii ca e mai bine daca afla de la tine decat de la diriginta.Asa ca fa. ti curaj si spune-i happy

| ramona_4168 a răspuns:

Mama nu stie nici acum adevarul, si eu am mintithee heedar u poti sa ii spui mamei tale ca a murit profa, succes

| thefnk a răspuns:

Cel mai bine e sa ii spui adevarul