| fashionaddict a întrebat:

Cum sa impaci sufletul cu ratiunea?
Cel mai frumos raspuns va fi premiat cu... funditahee hee

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca de foarte multe ori am luat decizii dictate de suflet.si tot de atitea ori am gresit. dar am luat si decizii bazate pe ratiune si am gresit si atunci. e greu! depinde foarte mult de conjunctura si de starea in care in care te gasesti atunci.

2 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu nu cred ca exista oameni doar sensibili sau rationali, exista oameni in care sensibilitatea si ratiunea fac un tot unitar in care se regasesc acestea.

| Lluvia a răspuns:

Sunt de parere ca niciodata nu se va putea acest lucru, cel putin la mine oh go on
de fiecare data in povestile de dragostea cel mai adesea ratiunea spune una dar sufletul cu totul si cu totul altceva:X
si chiar daca ne dorim un lucru, ne gandim ca asa trebuie sa fie, ca nu putem schimba nimic, ca asa a fost sa fie si incercam sa ne resemnam, nu putem pentru ca sufletul nu accepta.
nu cred ca se poate impaca sufletul cu ratiunea
din cauza asta avem mult de suferit... dar asta e
stiu ca nu am formulat foarte frumos dar nah oh go on sper ca ai inteles ideea happy