| patriv a întrebat:

Cum sa-mi fac blog? ca habar nu am!? vreau si eu un blog asa http://oneband.ro/blog/ ma puteti ajuta?
Va rog sa-mi spune-ti cum sa imi fac unde sa intru pe ce site?

5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ca sa faci un blog, exista 2 optiuni:
1. Iti faci cu ajutorul unui site ca bogger sau wordpress, dar ai optiuni limitate daca nu bagi bani, dar este mai usor, si excelent pentru cineva ca tine, care nu se pricepe.
2. Inveti limbaje de programare, minim Html si Css, sunt pentru web design, dar este destul de complicat, si fac pariu ca n-o sa stai tu sa le inveti.

| Brotacelul a răspuns:

Eu iti recomand www.ucoz.ro - e destul de usor de folosit si-ti ofera foarte multe posibilitati.
Plus, au forum.ucoz.ro - unde gasesti numeroase informatii utile.

| giony54 a răspuns:

Cea mai buna platforma si gratuita este www.wordpress.com si este usor de facut, trebuie sa urmezi indicatiile de acolo, daca nu te descurci da un mesaj pe nelug54@yahoo.com si il fac eu gratis.

| GabyB94 a răspuns:

Webnode.ro e simplu si nu trebuie sa-ti bati capul cu limbaje de programare etc.

| iamadaydreamer a răspuns:

Poti sa iti faci un blog rapid si simplu pe https://www.blogger.com, este foarte usor de utilizat si in plus, mai e si gratis! Inainte de a-l face ai nevoie de un cont pe Gmail. Sper sa te descurci!