| ramona0506 a întrebat:

Cum sa-mi reglez programul? Am examen anul asta, ma culc tarziu, ma trezesc devreme, stau mult la calculator, nu prea dau importanta scolii... solutii?

3 răspunsuri:
| Jorah a răspuns:

Ii zici cuiva sa iti puna ce parola vrea el la PC. Te asigur ca vei muri de plictiseala incat te-ai apuca de invatat

PS : Sau sa iti ia tastatura, cablul de alimentare, etc.

Succes!

| PopAdrian a răspuns:

Mda, cam asa sunt eu, dar la scoala ma descurc foarte bine si ma gandesc ca intr-o zi pur si simplu o sa lesin sau o sa explodez (ma culc la 12-1, ma trezesc la 6).

Doar prin vointa si autocontrol. Nu dintr-o data, desigur. Daca azi te-ai culcat la 1, de maine incolo timp de 3-4 ma pun in pat cu o jumatate de ora mai devreme, fara PC/TV sau orice alt aparat electronic care sa functioneze in timp ce dormi. Apoi mai scazi jumatate de ora si tot asa. De asemenea, ajuta sa fii ordonat, sa nu uiti sa iti faci lucrurile din timp. De exemplu, fa-ti azi (sambata) toate temele daca poti, invata ceva si o sa ai o duminica linistita si relaxanta happy

Poti incerca sa iti faci un program si sa vezi la sfarsitul zilei daca l-ai respectat. Fii sincer cu tine, renunta putintel la calculator, mai ales ca ai examen. Apropo, niciodata sa nu te bazezi pe lucruri de genu' "doar de data asta, maine sigur respect programul". Asa incepe dereglarea asta. Succes!

Răspuns utilizator avertizat