| anne_6845 a întrebat:

Cum sa o fac pe mama sa aiba incredre in mine?worried aseara a vb cu sora mea pe net si sora mea i'a zis mamei ca sa mearga in italia si a zis mama ca ar merge dar ce sa faca cu noi(eu si fratele meu) si i'a zis ca ne lasa acasa o luna pana terminam scoala si dupa mergem si noi. dar i'a zis mama ca nu are incredere in mine si ca daca m'ar lasa singura as aduce pe toata lumea in ksa etcstraight face cum i castig increderea? nu vreau sa plece neaparat ca mi'e totuna dar sa stiu macar ca are incredere in mine.asa greu mi-a cazut cand am vazut ca i'a scris ca nu are incredere in minesad la curatenie o ajut, afara nu stau mult si stie cu ce fel de persoane umblu...pls help sad

:*:*

2 răspunsuri:
| licutza_1435 a răspuns:

... vorbeste sincer cu ea. zii ca ai vazut asta... si mai zii ca nu vrei s aplece, dar ca vrei sa aiba incredere in tine. cred ca o convorbire sincerra tear ajuta ff mult

| actrita a răspuns:

Parintii au precautia lor, sunt parinti, chiar daca ar pleca departe si tie ti-ar zice are incredere-n tine nu e adevarat, pentru ca u esti aici iar ea acolo, chiar daca u zici ca nu aduci pe nimeni, dar nu se stie niciodata, azi aduci o prietena maine ink una, poimaine un baiat iar apoi te intrebi in ce te-ai transformat? mai bine mama ta sa stea acasaa, e mai bine pentru tine, crede-ma, pentru educatia ta, uita-te in jurul tau, toate cu buricul gol sun rezultatul lipsei parintilor