| LalLyBoOmD a întrebat:

Cum sa o fac pe prietena mea cea mai buna (B.F.F.) sa aiba din nou incredere in mine? crying Si ea mi-a gresit, dar lasa de la mine si sunt doar eu cea care trebuie sa-si ceara scuze straight face. Ma rog, viata asta...

9 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Atunci cand spargi ceva, e mai greu sa-l lipesti si sa fie perfecthappy increderea se castiga in ani buni de viata si se poate pierde in cateva secunde, d'aia trebuie sa fim mai atenti cu cei din jurul nostru... oricum, sanse de-ati repara relatia, existawinking

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ba ce sa ajuns. Trebuie tradusa si limba romana in "englezisme". Nu era de ajuns sa spui cea mai buna prietena? Crezi ca nu se intelegea? Sau generatia actuala stie numai ce inseamna BFF?

| LalLyBoOmD explică (pentru suntserios):

Nu, nu trebuia. Am facut-o optional. Ai vreo problema? Spune-o judecatorului, acela fiind eu, deoarece este intrebarea mea!

| suntserios a răspuns (pentru LalLyBoOmD):

Domnisoara judecatoare vreau sa va reclam ca omorati limba romana happy

| LalLyBoOmD explică (pentru suntserios):

Domnule, reclamatie respinsa pe lipsa de probe si de argumente certe. Caz inchis! laughing

| HermioneLove a răspuns:

Pai ii poti spune ca iti pare extrem de rau si ca nu vrei sa pierzi prietenia voastra care este foarte importanta pentru voi doua! incearca sa-i faci o felicitare draguta sau un semn de carte in care sa-ti spui ca iti pare rau si daca te poate ierta!
Normal, daca ar fi intr-adevar o prietena adevarata ar trebui sa te ierte ca doar cele mai bune prietene(B.F.F.)se iarta una pe alta!happy daca nu o va face va trebuii sa-ti gasesti o alta B.F.F. lumea este plina de prieteni/prietene buni/bune deci vei gasi usor pe altcineva! happy cauta pe colegele tale la scoala, vecinele tale, poate faci un instrument sau un sport in particular si iti gasesti pe acolo! dar incearca sa-i explici frumos si clar cu sinceritate! repet daca este o prietena adevarata isi poate da seama simplu daca iti pare cu adevarat rau sau nu! deci vezi ce se intampla! succes! kiss happy

| HermioneLove a răspuns (pentru HermioneLove):

Si la urma urmei toti gresim pentru ca suntem oameni si or cat ne-am straduii de mult tot nu vom reusi niciodata sa fim perfecti si sa nu gresim! asa ar trebui sa-i spui prietenei tale!

| DoctorLove a răspuns:

Un prieten adevarat mai si iarta. Datoria ta este sa iti ceri scuze daca ai gresit si sa ii arati ca iti pare rau, nu sa te rogi de ea/el sa te ierte. Daca tine la tine si e prietena ta cea mai buna te va ierta, iar daca nu se va dovedi ca nu e chiar cea mai buna prietena a ta. Deci cereti scuze, poarta-te frumos si cam atat. Restul mai trebuie sa faca si ea! happy

| BiwBiwyza a răspuns:

Pentru mine, nu conteaza de cat timp va cunoasteti sau cat de bine va intelegeati, conteaza decat cat de buna prietena iti este ea sau chiar tu, trei cuvinte, loialitate, incredere, bunul simt
Sa nu iti ceri tu scuze mereu, decat atunci cand stii cu adevarat ca este vina ta, hai ca am vorbit destul tongue
In orice caz, eu tind sa cred ca bff tau este zodia leu happy