| TheSpecialOne a întrebat:

Cum sa scap de cosuri? Am destul de multe, mici pe frunte, cred ca sunt de la transpiratie iar odata la cateva saptamani imi ies 1-2 cosuri mari care dor. Cum pot scapa de ele?

5 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Poti sa folosesti o lamaie pe care o storci si cu sucul obtinut te dai pe fata si lasi sa actioneze cat mai mult timp.
Poti folosi otet de mere pentru a grabi uscarea si vindecarea cosurilor. Deasemenea, amastile cu argila sunt bune (iti faci masca de argila pe care o tii pe fata 20-25 minute).
Poti sa te ungi pe fata cu bucatele de usturoi taiate felii. (acest remediu este foarte bun si sigur de scapa de cosuri)
Poti sa-ti faci o masca formata din miere de albine si niste scortisoara. Le adaugi intr-un recipient, le amesteci pana obtii un amestec omogen, apoi il aplici pe toata fata (ajuta nu numai pentru cosuri, ci si pentru catifelarea pielii). Asta cu miere si scortisoara te scapa 100% de cosuri. Incearca sa stai pe fata cu acest amestec de dimineata, cand te trezesti, pana seara, cand te culci. In acest ritm in 1-2 saptamani scapi de cosuri.
Exista plasturi la farmacie cu care poti acoperi cosurile mari. Poti folosi un sapun special pentru asta sau ceai de musetel.
Foarte bun pentru cosuri mai este si Zynerit, dar este cam scump: 40 lei.

| Magnific a răspuns:

Cati ai ani? si mie imi ies de la transpiratie si cand ma joc fotbal si ma sterg cu mana muradara a 2 zi am 1-2 cosuri :P cel mai bine e sa te dai cu brevoxyl le arde instant :P http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=2964 si inca ceva dupa ce te duci la somn sterge-te cu spirt pe frunte, curata bine, eu unul asa fac si nu am treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi plac cosurile tale

| GabiiHaș a răspuns (pentru anonim_4396):

Thoamne...ce tampit/a poti fi...

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Am avut si eu probleme cu cosurile si punctele negre foarte mult timp.
Am reusit sa scap dupa ce am ajuns la un doctor dermatolog foarte foarte bun si mi-a recomandat un tratament eficient.
Medicul mi-a dat sa imi cumpar tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.

Efectele s-au vazut imediat, in cateva zile deja tenul meu a inceput sa devina mai curat vizibil. Treptat s-au uscat toate punctele negre si toate cosurile.
Iti recomand cu ceea mai mare incredere produsele, pe mine m-au ajutat mult