| Vasilita a întrebat:

Cum sa scap de parul de pe picioare si sub brat ...de finitiv? Cu lama mai mult mea crescut,epilator, crema chisr si cu ceara am incercat si nimic sad

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt saloane speciale pentru epilare definitiva. Dar procedeul este cam scump.

| viperra a răspuns:

Exista tratament cu laser care iti opreste cresterea parului unde vrei pentru o perioada luuunga de timp.Trebuie sa faci mai multe sedinte, normal.Cauta pe net despre epilare definitiva cu laser.Succes! happy

| keenkee a răspuns:

Continua cu ceara, rezultatele se vad dupa cateva incercari si e posibil ca atunci cand te faci cu ceara sa rupi firele, nu sa le smulgi daca nu tragi bine. Lama incearca sa nu o mai folosesti deloc, iar din cauza epilatorului iti pot creste fire de par sub piele. Eu acum cativa ani aveam o problema cu pilozitatea, faceam un tratament, ai putea sa te duci la medicul de familie daca crezi ca nevoie ( stiu ca pare aiurea, dar si pe mine m-a dus mama, ca eu nu voiam, credeam ca este normal ). Bineinteles ai putea sa incerci si epilarea definitiva, dar te va costa ceva. Si nu ai cum sa scapi de parul de pe picioare si subrat definitiv, nici dupa epilare cu laserul ( cu ajutorul acesteia iti va creste mai rar, mai subtire si mai greu si asta dupa cateva sedinte )

| Razv20 a răspuns:

Du-te la farmacie si cere crema pentru caderea parului din aumite locuri